-
- Kosačky na trávu
- Traktory
- Prevzdušňovače
- Vyžínače
- Krovinorezy
- Kultivátory
- Akumulátorové programy
- Plotostrihy
- Píly
- Štiepačky dreva
- Drviče vetiev
- Špalíkovače
- Fukáre a vysávače na lístie
- Vozíky a fúriky
- Rozmetadlá a posypové vozíky
- Čerpadlá a vodárne
- Vysokotlakové umývačky
- Zametacie stroje
- Snežné frézy
- Odhŕňače a lopaty na sneh
- Postrekovače a rosiče
- Skleníky a pareniská
- Kompostéry
- Ručné náradie
- Príslušenstvo
Cirkulárky
Cirkulárky HECHT sú neoceniteľným pomocníkom predovšetkým pri rezaní palivového dreva. Ľahko bez väčšej námahy s nimi narežete väčšie polená na štiepanie.
Radi by ste si sami narezali drevo, avšak strach zo starej, podomácky vyrobenej cirkulárky bez akýchkoľvek bezpečnostných prvkov Vám v tom úplne oprávnene bráni? Odvezte život ohrozujúci stroj do šrotu a kúpte si modernú cirkulárku! Moderné cirkulárky sú na rozdiel od niekdajších často podomácky vyrobených cirkulárok bezpečné.
-
Čítať viac...
Aké bezpečnostné štandardy musia spĺňať?
- Sú odolné voči prevráteniu
- Majú bezpečnostný vypínač
- Kotúč píly je vybavený účinnou brzdou
Pílový kotúč je úplne ukrytý pod dômyselne navrhnutými krytmi, ktoré pri pohybe odkrývajú postupne iba časť kotúča, ktorá práve reže. Obsluha píly umiestni poleno do tejto časti, v ktorej ho následne úplne bezpečne ľahkým tlakom na madlo preklopí proti kotúču píly. Pri dodržaní základov bezpečnosti práce je úraz spôsobený cirkulárkou vylúčený.
Čo je cirkulárka
Cirkulárka alebo stolová cirkulárka je píla, ktorej súčasťou sú aj stabilizačné nohy. Známa je tiež aj ako okružná píla. Výhodou cirkulárky je to, že s ňou pracujete rýchlo, jednoducho a pohodlne. Oproti práci s reťazovou pílou si pri práci s cirkulárkou šetríte chrbát a ruky. Cirkulárka na drevo je ideálny pomocník na narezanie veľkého množstva palivového dreva.
Ako vybrať cirkulárku?
Najdôležitejšou časťou stolovej píly je samotná píla do cirkulárky, teda presnejšie povedané pílový kotúč. Je to ozubené koleso, ktoré vykonáva prácu – samotné pílenie. Pri výbere stolovej píly – cirkulárky, sledujeme parametre kotúča, ale aj samotnej píly:
- Priemer kotúča – ide o veľkosť kotúča, ktorá vlastne určuje, aký hlboký bude rez cirkulárky. V ponuke HECHT nájdete malé cirkulárky s priemerom kotúča 405 mm a vhodné na drevo o priemere maximálne 135 mm alebo väčšie modely s priemerom kotúča až 700 mm.
- Hrúbka kotúča – čím je kotúč tenší, tým kvalitnejší a hladší bude rez, ktorý píla urobí. Priemer a hrúbku kotúča vždy musíte voliť podľa konkrétnej cirkulárky.
- Otáčky – súvisia s priemerom kotúča. Elektrická cirkulárka na drevo môže dosiahnuť rýchlosť až 5500 ot./min.
- Výkon cirkulárky – ak by ste menej výkonnú pílu preťažili, mohli by ste výrazne znížiť jej životnosť. Ak teda bude vaša píla na drevo cirkulár využívaná často, voľte si výkonnejší model. U nás nájdete cirkulárky Hecht s výkonom až 5000W.
- Hmotnosť cirkulárky – malé cirkulárky majú hmotnosť cca okolo 35 kg a zväčša sú určené na pílenie dreva s menším priemerom. Veľké modely dosahujú hmotnosť nad 80 kg a sú určené na pílenie hrubšieho dreva. Výhodou je, že cirkulárky Hecht sú opatrené kolieskami, vďaka ktorým pílu jednoducho presúvate na potrebné miesto.
Ako bezpečne pracovať s elektrickou cirkulárkou
Bezpečnosť práce je na prvom mieste a dodržiavať by ste ju mali aj pri práci s elektrickými cirkulárkami HECHT. Pred použitím cirkulárky skontrolujte, či sú kotúče dostatočne ostré a nepoškodené, či sú nohy píly dostatočne pevné a či je správne funkčná aj rukoväť cirkulárky. Po ukončení práce s cirkulárkou ju vždy dôkladne vyčistite. Cirkulárku skladujte tak, aby nebola vystavená nepriazni počasia. Predídete tak prípadnej korózii.
Príslušenstvo k cirkulárke
Pri práci s cirkulárkou nezabúdajte aj na ochranné okuliare a rukavice, ale tiež bezpečný pracovný odev a pracovnú obuv. Ako príslušenstvo si môžete zaobstarať aj predlžovací prívodný kábel. V prípade potreby si viete zaobstarať aj nový pílový kotúč pre váš model cirkulárky.