Zobraziť kategórie

O spoločnosti

História značky HECHT

Spoločnosť HECHT MOTORS, s.r.o., je majiteľ najväčšej špecializovanej siete predajní "HECHT - špecialista na záhradu" v Európe a počas viac ako tridsaťročného pôsobenia na svetovom trhu si vybudovala pevnú pozíciu. Dnes sme najväčším distribútorom záhradnej techniky v Českej a Slovenskej republike a zároveň jedným z najväčších distribútorov záhradnej techniky v strednej Európe. V súčasnej dobe vlastníme pobočky na Slovensku, v Poľsku a Maďarsku. Aktuálne prevádzkujeme v EÚ celkom 83 špecializovaných predajní s vyškoleným personálom. Výrobky HECHT ale dodávame aj za hranice EÚ, našim najvzdialenejším zákazníkom je Južná Kórea. O tom, že výrobky HECHT sú kvalitné svedčia napríklad veľké predajné úspechy na najnáročnejšom trhu EÚ, v Nemecku, kde pravidelne dostávame výborné známky v konkurenčnom testovaní.

Nezameriavame sa však len na záhradnú techniku. V našom sortimente nájdete aj záhradný nábytok, bazény a bazénové príslušenstvo, dielenské náradie a vybavenie, kachle, klimatizácie ale aj chovateľské potreby či elektromobilitu. 

Budúcnosť značky HECHT vidíme predovšetkým vo vývoji akumulátorových strojov a ucelených produktových programov nielen pre záhradu a dielňu, ale zaujíma nás tiež oblasť elektromobility. Veľké úsilie preto venujeme aj vývoju elektrobicyklov alebo štvorkoliek a skútrov s akumulátorovým pohonom. Výsledkom nášho vývoja sú tak napríklad akumulátorové štvorkolky homologizované pre prevádzku na ceste, klasické elektroskútre alebo skútre-trojkolky, ktoré ocenia predovšetkým zákazníci so zníženou pohyblivosťou. Elektrické skútre HECHT sú na českom aj slovenskom trhu najpredávanejšie. Podľa informácií Zväzu automobilového priemyslu SR bolo v roku 2023 na Slovensku registrovaných celkovo 212 nových elektrických motocyklov kategórie L1, L2 a L6, z čoho 188 bolo práve motocyklov značky HECHT, čo je bezmála 89% podiel na trhu. 

Vďaka obrovským predajom dopĺňa naše produkty skvelá bezkonkurenčná cena, v ktorej sú často zahrnuté komponenty používané len v najvyšších prémiových modeloch.

Nie je možné len ponúkať a predávať, a preto kladieme veľký dôraz na férový prístup k zákazníkovi. Práve kvôli vám, zákazníkom, držíme 7 dní v týždni predajnú dobu od 8 do 20 hodiny, aby pre vás nebolo zložité a zdĺhavé zájsť do predajne, ak potrebujete niečo nutne napríklad pri práci na záhrade. Všetko tak môžete rýchlo a efektívne vyriešiť. 

Produkty

Kosačky HECHT si už dávno vydobyli svoje postavenie, so svojou kvalitou a cenou v súčasnosti nemajú konkurenciu. Pre starostlivosť o trávnik potom môžete vyberať prevzdušňovače, vyžínače, krovinorezy, záhradné ridery a traktory, posypové vozíky, postrekovače a ďalšie produkty. Medzi pestovateľmi sa potom stali obľúbenými naše záhradné kultivátory s rozsiahlym príslušenstvom alebo ručné náradie. Ponúkame tiež plotostrihy, drviče konárov, reťazové píly, cirkulárky, štiepačky dreva, fukáre, vysávače lístia, snežné frézy a mnoho ďalšieho uceleného sortimentu pre prácu v záhrade a okolo domu.

Podobne ako záhradná technika v záhradách, si našlo aj náradie HECHT svoje miesto v dielňach. Elektrické aj akumulátorové vŕtačky, píly, brúsky, zváračky, kompresory, vysávače, generátory elektriny, opaľovacie pištole, ohrievače, priamotopy a ďalšie vybavenie sa už stalo samozrejmým príslušenstvom tisícov domácich dielní a garáží.

Aby ste si mohli po práci užiť zaslúženého odpočinku, vyberať môžete aj zo širokej ponuky záhradného nábytku, v ktorej nájdete celé záhradné sety, lehátka, hojdačky, posedenie určite spríjemní aj jedlo pripravené v niektorom z grilov HECHT.

Obľúbenými sa stali elektrické skútre. Nielen na zábavu využijete niektorú z akumulátorových štvorkoliek. Výkonné modely so silnými elektromotormi zastanú veľa práce i okolo domu. Akumulátorové štvorkolky s homologizáciou pre prevádzku na verejných komunikáciách využijete aj pri dochádzaní do zamestnania či na nákupy. V oboch prípadoch iste oceníte veľmi lacnú, nehlučnú prevádzku bez emisií.

Zabudnúť nesmieme ani na ponuku elektrobicyklov, s ktorými môžete vyraziť na výlety do prírody alebo môžu byť skvelou alternatívou dopravy do zamestnania alebo na nákupy. 

Predajne

Rovnako ako neustále zlepšujeme a rozširujeme ponuku našich produktov, dochádza aj k budovaniu distribučnej siete našich predajní.

Materská spoločnosť sa nachádza v Českej republike v Mukařove - Tehovci, ďalšie predajne potom nájdete v mestách:
Benešov, Brno, Česká Lípa, Česká Třebová, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Frýdek - Místek, Havířov, Havlíčkův Brod, Horoměřice, Chomutov, Jičín, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kyjov, Lety, Liberec, Litoměřice, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Mukařov, Nymburk, Opava - předměstí, Plzeň, Prostějov - Držovice, Přerov, Příbram, Roudnice nad Labem, Tábor - Sezimovo Ústí, Slaný, Staré Město u Uherského Hradiště, Svitavy, Šestajovice, Šumperk, Teplice, Tišnov, Trutnov, Unhošť, Valašské Meziříčí, Velké Meziříčí, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou.

Na Slovensku je centrála spoločnosti v Prievidzi, kde sa okrem veľkoskladu nachádza aj predajňa, ďalšie predajne nájdete v Banskej Bystrici, Detve, Dunajskej Strede, Košiciach, Martine, Michalovciach, Nitre, Nových Zámkoch, Prešove, Ružomberku, Senici, Spišskej Novej Vsi a v Trenčíne.

V zahraničí môžete navštíviť aj naše pobočky v Maďarských mestách: Budapešť, Nyíregyháza, Pápa, Szekszárd a Sopron. V Poľských mestách: Bogdaniecz, Ciechanów, Glogów, Gniezno, Kołobrzeg, Koszalin, Ostrów, Pabianice, Sieradz, Śrem, Wałbrzych, Września, Zielona Góra.


Okrem exportu a predaja sortimentu na vlastných pobočkách dodávame produkty tiež rade veľkoobchodných predajcov, akými sú napríklad Hornbach, NAY a TPD. Sústredíme sa aj na predaj prostredníctvom rozsiahlej distribučnej siete špecializovaných maloobchodov a záhradných centier. Celkom dodávame tovar do viac ako 1000 obchodných miest po celej Českej republike a viac ako 200 obchodných miest na Slovensku.

Servisné zázemie

Je samozrejme našou povinnosťou zaistiť odborný servis a spoľahlivú dodávku náhradných dielov. Vďaka viac ako 120 autorizovaným servisným organizáciám sme schopní dodať náhradné diely a vykonať profesionálny servis stroja vo všetkých štátoch, kde pôsobíme. Samozrejmosťou sú potom servisné služby na všetkých našich pobočkách.