Ako na zavlažovanie jednoducho a svojpomocne

23. 04. 2020

Ako na zavlažovanie jednoducho a svojpomocne

Na všetkom zlom je vraj aj niečo dobré. Napriek tomu, že tento rok môžeme asi na výlety a dovolenku v zahraničí zabudnúť, máme aspoň viac času sa venovať našim záhradám. 

Popri starostlivosti o plodiny a rastliny nesmieme zabúdať ani na dostatok vlahy. Keďže príroda je v poslednej dobe na dážď skúpa, musíme naše záhrady či trávnik polievať sami. Nezabudnite sa teda vybaviť potrebnými postrekovačmi, hadicami, čerpadlami, prípadne celými zavlažovacími systémami. 

Zavlažovanie záhrady môžeme vyriešiť hneď niekoľkými spôsobmi. Tým najjednoduchším je klasická hadica doplnená o postrekovaciu pištoľ alebo vhodný typ postrekovača. Vyberať môžete z našej bohatej ponuky hadíc a príslušenstva CLABER.

Nechcete každý deň tráviť čas polievaním?
Zaobstarajte si automatický zavlažovací systém!

U nás nájdete všetko potrebné na vybudovanie automatického zavlažovacieho systému vlastnými silami. 

VÝHODY:

  • Jednoduchá inštalácia - automatický zavlažovací systém si dokáže každý postaviť sám.
  • Vašu záhradu poleje pravidelne, šetrne a rovnomerne.
  • Funguje automaticky podľa vašich požiadaviek. Kvôli polievaniu už nemusíte byť doma.
  • Ušetríte svoj čas, energiu a predovšetkým vodu - investícia sa rýchlo vráti.
  • Riešenia pre všetky typy záhrad
  • Automatické zavlažovacie systém zhodnotia vašu nehnuteľnosť a na záhrade vytvoria príjemnú mikroklímu. 

Riešenia pre akúkoľvek záhradu - nájdite to najvhodnejšie pre Vás!

V našej ponuke nájdete všetko potrebné na vytvorenie automatického zavlažovacieho systému presne podľa vašich potrieb. Nezáleží na veľkosti či tvare plochy, ktorú potrebujete zavlažovať, k dispozícii sú postrekovače s rôznymi polomermi rozstreku aj s nastaviteľným uhlom polievania. 

Záhrady do 50 m2

Vynikajúcim riešením pre malé záhrady je jednovetvový automatický zavlažovací systém Colibri. Nie je potrebné žiadne zložité zapájanie ani kopanie, stačí jednoduché zapichnutie rýľom do hĺbky cca 20 cm pre vytvorenie priestoru na uloženie rúrok. Pre úplnú automatizáciu na vodovodný kohútik nainštalujete programovateľnú jednotku, rozmiestnite postrekovače podľa potreby, privediete k nim pomocou rúrok zdroj vody a nastavíte interval polievania. Keď do systému zapojíte aj dažďový senzor, systém sa nespustí ak bude plocha dostatočne zavlažená dažďom.

Štartovacia sada Colibri

Záhrady do 200 m2

Pre stredne veľké plochy je vhodné použiť jednoduchý automatický systém zavlažovania Colibri s dvomi vetvami. Na jeho inštaláciu rovnako stačí zárez rýľom do hĺbky cca 20 cm pre uloženie rúrok. Na vodovodný kohútik sa nainštaluje programovateľná jednotka s dvomi ventilmi a postrekovače sa rozmiestnia podľa potreby tak, aby bola plocha zavlažovaná rovnomerne. Na spájanie rúrok je k dispozícii inštalačný materiál, nechýba tiež možnosť nainštalovania dažďového senzoru. Ten ušetrí nemalé náklady za vodu a trávnik nebude polievať v prípade, že je dostatočne vlhký po daždi. 

Záhrady väčšie ako 200 m2

Pre záhrady s väčšou rozlohou sa pre úspornejšiu prevádzku odporúča profesionálnejší automatický systém zavlažovania s možnosťou napojenia viacerých vetiev. Jeho inštaláciu však stále zvládnete svojpomocne, pre tento účel sme si pre Vás pripravili rozsiahlejší návod.  Systém je riadený riadiacou jednotkou, ktorá ovláda solenoidné ventily jednotlivých vetiev umiestnené v šachte. Do tohto systému možno zapojiť aj postrekovače s nastaviteľným uhlom rozstreku alebo turbínové postrekovače s väčším dosahom. 


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať