Ako udržiavať vodu v bazéne čistú a blankytne modrú?

15. 06. 2021

Ako udržiavať vodu v bazéne čistú a blankytne modrú?

Dnešným dňom k nám začína prenikať vlna horúčav. Teploty v tieni sa budú pohybovať okolo tridsiatky. Pravá bazénová sezóna prichádza!

Je to proste rozkoš, môcť sa v týchto horúčavách kedykoľvek ponoriť do priezračne čistej, osviežujúcej vody vo vlastnom bazéne... napríklad do prstencového nafukovacieho bazéna HECHT 3609 BLUESEA. Ako ale zaistiť, aby voda v bazéne bola stále krištáľovo čistá, zdravotne bezchybná a blankytne modrá? Stačí dodržiavať niekoľko hlavný zásad:

  • Vodu pravidelne čistite pomocou bazénovej sieťky, kefy, bazénového vysávača od nečistôt napadaných zvonka - teda od lístia, hmyzu, vetiev atď. 
  • Základným predpokladom čistej vody v bazéne je dobre fungujúca piesková alebo kartušová filtrácia. Pieskovú náplň filtrácie je potrebné pravidelne prečisťovať - preplachovať, ideálne dvakrát za mesiac. Kartušovú filtráciu je vhodné čistiť jedenkrát týždenne (prípadne ešte častejšie, ak sa v bazéne kúpete často).
  • Používajte bazénovú chémiu. Účinnou látkou v chlórových tabletách je kyselina trichlorisokyanurová, z ktorej sa do vody uvoľňuje chlór. Ten vám však pri čistení môže pomôcť jedine vtedy, keď má voda vo vašom bazéne hodnotu pH v rozmedzí od 7,0 do 7,4. Starostlivo teda kontrolujte práve túto hodnotu.
  • Čistote bazéna veľmi pomôže, ak ho budete na noc zakrývať plachtou (prípadne aj inokedy, keď bazén často nepoužívate).
  • Ak používate opaľovací krém, mali by ste sa pred kúpaním v bazéne osprchovať.

Detailné rady a odporúčania, ako sa starať o bazénovú vodu nájdete tu.

 


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať