Nájdite starému nábytku nové využitie

09. 04. 2024

Nájdite starému nábytku nové využitie

Nič netrvá večne. Aj ten najkvalitnejší nábytok raz doslúži. Aj cez všetku údržbu a starostlivosť raz príde čas, kedy na stole, stoličke či lavici spoje povolia natoľko, že ich ďalšie používanie môže byť nebezpečné a je potrebné zaobstarať nový nábytok. Bola by však škoda starý nábytok hneď vyhodiť. Na záhrade mu môžete nájsť nové využitie. 

Ako oživiť starý nábytok?

Drevený nábytok pomocou skrutiek spevnite tak, aby bol stabilný. Nevadí, ak nebude tak pevný, ako predtým, na nový účel bude stačiť, ak sa nebude rozpadať. Strhnite starý lak pomocou brúsneho papiera a naneste vrstvu nového laku. Nebojte sa s farbami experimentovať. V záhrade vyniknú pastelové odtiene modrej červenej či zelenej.

Na starej stoličke môžete do sedadla vyrezať dieru, do ktorej vložíte kvetináč. Osaďte ju kvitnúcimi rastlinami, použite napríklad popínavku, ktorá sa bude plaziť hore po operadle. 

Využitie starej postele

Čo so starým nábytkom?

Neviete, čo so starou posteľou? Môžete ju využiť ako kvetinový záhon, ktorý dokonale oživí priestor v okolí vášho domova. Využiť tiež môžete starú komodu. Natrite ju veselými farbami a pootvorené zásuvky využite ako truhlice na kvety. Vysuňte ich tak, aby pripomínali schody a zaistite skrutkami, aby sa nezatvárali. Dovnútra dajte nepriepustnú fóliu, aby drevo nehnilo pri kontakte s vlhkou zeminou. Skrinky môžete využiť na uloženie záhradného náradia. Na komodu dajte ďalšie kvetináče a dekorácie. Rovnakým spôsobom môžete napríklad využiť aj kancelársky stôl so šuplíkmi. 

Ak je nábytok úplne neopraviteľný, môžete napríklad využiť len niektoré jeho časti. Popustite uzdu svojej fantázii, alebo sa nechajte inšpirovať niektorými z našich obrázkov.


Prečítajte si tiež:

Nevyhadzujte staré veci, nájdite im nové využitie

Prejsť na článok

 

Inšpirujte sa:


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať