Nevyhadzujte staré veci, nájdite im nové využitie

03. 09. 2021

Nevyhadzujte staré veci, nájdite im nové využitie

Pre jedného odpad, pre druhého poklad. Na povalách a v starých kôlňach sa často ukrýva množstvo harabúrd, ktoré už dávno nemôžu plniť svoj pôvodný účel, napriek tomu z nejakého dôvodu neskončili na skládke.

Skôr, než ich odnesiete nenávratne do zberného dvoja alebo kontajnera, skúste sa trošku zamyslieť a zapojiť fantáziu, či by ste pre ten kúsok "hrdzavého šrotu" predsa len ešte nenašli nejaké využitie. Nakoniec aj stará topánka po dedovi, ak ju napustíte lakom, môže poslúžiť ako svojrázny kvetináč.

V dielni určite nájdete vŕtačku, aby ste do dna starej kanvice na kávu alebo do smaltovaného džbánu vyvŕtali otvor pre odtok prebytočnej vody, a zaujímavý kvetináč je na svete.

Povaľuje sa vám niekde stará ručná pumpa, ktorá kedysi zarezávala na studni? Stačí ju poriadne očistiť kefou, pripojiť do nej vodu z čerpadla a v jazierku môžete vyrobiť neobvyklý vodný prvok.

Starý bicykel po babičke asi renovovať nebudete. Pripevnite k nemu pevný a stabilný stojan, chopte sa štetca a farby a zaujímavý stojan na kvetináče je na svete. 

Pravým pokladom je potom starý drevený fúrik alebo traktor. Drevo natrite kvalitným lakom, aby nepráchnivelo. Korbu fúrika vyložte fóliou a získavate originálny pojazdný kvetináč. Stačí ho naplniť substrátom a zasadiť kvetiny. V záhrade sa bude vynímať. Výhodou je, že pri kosení trávy s fúrikom jednoducho prejdete inam.

A akými pokladmi sa pýši vaša záhrada? Pochváľte sa na našom FB profile.

 

Autor: PST


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať