Teplovzdušné turbíny, efektívny spôsob vykurovania priestorov

08. 12. 2023

Teplovzdušné turbíny, efektívny spôsob vykurovania priestorov

Teplovzdušné turbíny sú stále populárnejšou voľbou pre vykurovanie väčších priestorov, ako sú stavby, rekonštrukcie, priemyselné haly ale aj akcie v exteriéroch. Výborne poslúžia aj na vysúšanie hrubých stavieb alebo po povodniach. 

Ako fungujú výkonné plynové a naftové ohrievače

Existujú modely, ktoré spaľujú plyn, naftu alebo extra ľahký vykurovací olej (ELTO). Turbína ženie vzduch okolo horáku, ktorý dokáže ohrievač rozpáliť do červena. Horúci vzduch je potom vyfukovaný vo veľkom objeme do vykurovaných priestorov. Preto je teplovzdušná turbína schopná vyhriať aj zle izolované a čiastočne otvorené objekty. 

teplovzdušné turbíny

Mobilné vykurovanie

Turbína je aj napriek vysokému výkonu pomerne malé zariadenie, ktoré jednoducho naložíte do auta. Jednoducho ju tak presuniete na miesto, kde ju aktuálne potrebujete. Napríklad na stavbe do miestnosti, kde práve prebiehajú práce. Plynovou turbínou môžete v zime vykurovať párty stan na záhrade, zakúriť si v garáži alebo udržiavať teplotu nad nulou aj v rozľahlejších halách.


Plynové a naftové ohrievače

Zobraziť ponuku

Opatrnosť pri používaní

Teplovzdušné turbíny sú konštruované tak, aby boli mobilné a podávali vysoký vykurovací výkon v priestoroch, ktoré by nebolo možné efektívne vykurovať iným spôsobom. S tým súvisí aj jedno podstatné obmedzenie. Pri spaľovaní plynu, nafty alebo ELTO vznikajú spaliny obsahujúce oxid uhoľnatý a ďalšie látky. Teplovzdušné ohrievače na plyn alebo naftu zároveň spaľujú kyslík, preto ich možno využívať len na vykurovanie vetraných priestorov, ako sú sklady, haly a pod. V žiadnom prípade ich nie je možné používať v uzavretom priestore, ktoré by rýchlo naplnili splodinami zo spaľovania. Niektoré modely turbín môžu byť vybavené komínom, ktorý spaliny odvádza mimo výstup teplého vzduchu z turbíny.

Pri dodržaní všetkých bezpečnostných opatrení sú teplovzdušné turbíny efektívnym spôsobom, ako udržať teplotu na požadovanej úrovni v rôznych priestoroch. Ich mobilita a výkonnosť z nich robia atraktívnu voľbu hlavne pre stavby, priemyselné objekty a akcie v exteriéri.


Prečítajte si tiež:

Ako ušetriť za kúrenie?

Prečítať


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať