Fungujúca ochrana pred slimákmi

20. 06. 2022

Fungujúca ochrana pred slimákmi

Nedávno sme vám priniesli návod na 100% fungujúcu ochranu pred slimákmi. Pravda, použitie batérie je možno trochu bizarné, ale skutočne funguje. Bohužiaľ sa dá použiť skôr len na zabezpečenie kvetináčov alebo niekoľko málo rastlín v záhonoch. (článok nájdete tu)

Niekoľko rokov bojujú v záhrade so slimákmi, najmä s tými španielskymi. Tento rok je však z nejakého dôvodu v záhrade viac slimákov, najmä klasických záhradných. Po daždi je ale záhrada doslova posiata aj menšími pásikavými. Na záhony potom usporiadavajú nájazdy, pri ktorých zdevastujú všetko, na čo narazia. Neostáva nič iné, než tiež vyraziť do boja.

Žeby strategická porada pred útokom na záhon?

Ak milujete posedenie s kávou, možno vyhadzujete materiál, ktorý v záhrade môže nájsť využitie práve v boji so slimákmi. Kávová usadenina im totiž na rozdiel od vás vôbec nechutí. Vyhadzovať preto "smeti" z kávovaru alebo ich vyplachovať s hrnčekov by bolo plytvanie. Jednak kávová usadenina dokáže narobiť neplechu v odpadovom potrubí, zároveň pre ňu nájdete využitie v záhrade.

Kávovú usadeninu nechajte usušiť a potom ju rozsypte do záhonov okolo rastlín, ktoré potrebujete ochrániť. Pre rastliny bude hnojivom, avšak pre slimáky je to jed, ktorému sa budú zďaleka vyhýbať. Samozrejme s tým, ako budete polievať sa budú účinky usadeniny postupne znižovať, preto bude potrebné postup z času na čas opakovať.

Druhou variantou využitia je usadeninu nechať vylúhovať vo vode a výluh využiť ako postrek. Buďte ale opatrní, nikdy totiž nemôžete vedieť, koľko kofeínu taký výluh bude obsahovať a ak by bola jeho koncentrácia príliš vysoká, mohlo by to niektorým rastlinám uškodiť.

Autor: TP

 

SÚVISIACE KATEGÓRIE


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať