Užite si bazén naplno!

25. 06. 2024

Užite si bazén naplno!

Nadzemné bazény sú skvelým spôsobom, ako si užiť horúce letné dni na vlastnej záhrade. Aby bol zážitok z kúpania čo najlepší, je dôležité zvážiť investíciu do rôznych doplnkov, ktoré výrazne zlepšia funkčnosť a zvýšia komfort vášho bazénu.

Piesková filtrácia

Jedným z najdôležitejších doplnkov pre nadzemný bazén je kvalitná filtrácia. Piesková filtrácia má oproti malej kartušovej filtrácii niekoľko zásadných výhod:

 1. Vyšší prietok: Piesková filtrácia ponúka dostatočný prietok vody, čím umožní efektívnejšie čistenie bazéna. Vďaka tomu sa voda v bazéne lepšie a rýchlejšie prečistí. 
 2. Kompatibilita s ďalšími zariadeniami: Vďaka vysokému prietoku možno k pieskovej filtrácii ľahko pripojiť bazénové vysávače, ktoré uľahčujú údržbu dna bazéna. Navyše je možné pripojiť aj solárne panely pre ohrev vody, ktoré predstavujú ekologický a lacný spôsob, ako si predĺžiť kúpaciu sezónu. 
 3. Nízke prevádzkové náklady: Bazénová filtrácia využíva na čistenie vody piesok, ktorý je potrebné meniť približne raz za 3 roky. Na rozdiel od kartušových, ktoré je nutné meniť častejšie, sú prevádzkové náklady oveľa nižšie.
 4. Dlhšia životnosť: Investícia do pieskovej filtrácie sa z dlhodobého hľadiska oplatí. Pieskové filtračné systémy sú všeobecne robustnejšie a majú dlhšiu životnosť ako malé kartušové filtre.

piesková bazénová filtrácia hecht pripojená k bazénu

Solárne panely pre ohrev vody v bazéne

Skvelým doplnkom k nadzemnému bazénu sú solárne panely využívajúce slnečnú energiu pre ohrev vody, vďaka ktorým sa budete môcť kúpať aj v období, keď teploty klesnú na nižšie hodnoty. Toto sú ich najväčšie výhody:

 1. Ekologická prevádzka: Solárne panely ekologickým riešením, pretože využívajú obnoviteľnú slnečnú energiu. To znamená, že znižujete uhlíkovú stopu a šetríte životné prostredie.
 2. Nízke náklady na prevádzku: Po počiatočnej investícii sú náklady na prevádzku solárnych panelov minimálne. Slnečná energia je zadarmo, takže si môžete užívať príjemnú teplotu vody bez ďalších nákladov na energie.
 3. Predĺženie kúpacej sezóny: Vďaka solárnym panelom môžete predĺžiť dobu, kedy je voda v bazéne príjemne teplá. To vám umožní užívať si bazén aj v chladnejších dňoch na začiatku alebo na konci sezóny.

solárny panel hecht

Bazénové vysávače

Bazénové vysávače sú ďalším praktickým doplnkom, ktorý vám uľahčí údržbu bazéna:

 1. Efektívne čistenie: Bazénové vysávače ľahko odstránia nečistoty z dna a stien bazéna, čo prispieva k celkovej čistote vody.
 2. Úspora času: Automatické bazénové vysávače môžu pracovať samostatne, takže nemusíte tráviť toľko času manuálnym čistením bazéna.

Prečítajte si tiež:

Ako udržať vodu v bazéne čistú
a kvalitnú aj pri daždivom počasí

Prečítať

Ďalšie užitočné doplnky k bazénu

Okrem vyššie zmienených doplnkov existuje rada ďalších, ktoré môžu zvýšiť komfort a bezpečnosť vášho bazéna:

 • Plachty na bazén: Pomáhajú udržiavať vodu čistú v dobe, keď bazén práve nepoužívate.
 • Bazénové schodíky: Uľahčujú vstup a výstup z bazéna.
 • Osvetlenie: Dodá bazénu krásnu atmosféru a umožní bezpečné kúpanie aj po zotmení.

 

banner s odkazom na bazény hecht


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať