Máme všetko pre parádny začiatok sezóny!

01. 03. 2021

Máme všetko pre parádny začiatok sezóny!

Záhradkárska sezóna klope na dvere a milovníci záhradkárčenia sa už nemôžu dočkať. Marec je mesiac, kedy je na záhrade snáď úplne najviac práce v celom roku. Je to však práca, ktorá prináša radosť. Záhrada bude po celú sezónu ako znovuzrodená a patrične vás za to odmení.

Máme pre vás všetko, čo budete na jarné oživenie záhrady potrebovať: od záhradných traktorov, kosačiek a reťazových píl až po drobné ručné náradie

Akých ďalších pomocníkov využijete na záhrade v marci?

✔️ Prevzdušňovač - zaručí, že trávnik bude počas celého roka žiarivo zelený, hustý a bez lysých miest. Jednoducho povedané, každý deň sa budete tešiť z krásneho anglického trávnika. Prevzdušňovač pomocou sady nožov prereže vrchnú vrstvu pôdy a odstráni hornú nepriestupnú časť zloženú z nečistôt a pozostatkov pokosenej trávy, machu a buriny. Vďaka tomu dôjde k prenikaniu kyslíka, tepla, vlahy a živín až ku koreňom a tým k množeniu nových a zdravých trávových výhonkov.

✔️ Krovinorez - na vašej záhrade odvedie oveľa viac práce, ako si dokážete predstaviť. Pokosí aj vysokú a prerastenú trávu. Poradí si aj s horšie prístupným terénom (svahy, priekopy, okolie stromov a kríkov a pod.), pokosí tenšie kroviny a dreviny, zlikviduje vyrastené stonky buriny. S krovinorezom skrátka zo svojej záhrady vykúzlite rozprávkovo upravené miesto. 

 

✔️ Kultivátor - je tu jednoducho preto, aby ste sa nenadreli, bude vašim pomocníkom, ktorý za vás odvedie ťažkú manuálnu prácu. Teraz na jar ho oceníte najviac. Dokáže porýľovať a prekypriť pôdu (jeho masívne pevné nožové ústrojenstvo neúnavne rotuje v pôde do hĺbky 18 až 20 cm) a vie tiež vmiesiť do pôdy hnojivo. S vybranými modelmi tiež možno prevážať ťažší náklad, napríklad ťažšie vetvy či odpad.

✔️ Akumulátorová vyvetvovacia píla – vďaka nej jednoducho a rýchlo opílite vetvy ovocných a okrasných stromov vo väčšej výške, napríklad vetvy jabloní či hrušiek. Píla je tichá, ergonomická a maximálne praktická (okrem iného aj preto, že nemá prívodný kábel).

Marec na vašej záhrade však nemusí byť zasvätený iba práci. Ku koncu mesiaca už môžu byť niektoré večery natoľko teplé, že zažijete prvé tohtoročné grilovanie. Zo širokej ponuky záhradných grilov si vyberie naozaj každý. 

 

Autor: PH


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať