Máme všetko pre parádny začiatok sezóny!

14. 03. 2024

Máme všetko pre parádny začiatok sezóny!

Záhradkárska sezóna klope na dvere a milovníci záhradkárčenia sa už nemôžu dočkať. Marec je mesiac, kedy je na záhrade snáď úplne najviac práce v celom roku. Je to však práca, ktorá prináša radosť. Záhrada bude po celú sezónu ako znovuzrodená a patrične vás za to odmení.

Máme pre vás všetko, čo budete na jarné oživenie záhrady potrebovať: od záhradných traktorov, kosačiek a reťazových píl až po drobné ručné náradie

Akých ďalších pomocníkov využijete na záhrade v marci?

Prevzdušňovač

Postará sa o svieži a hustý trávnik bez lysých miest počas celého roka. Prevzdušňovač pomocou sady nožov prereže vrchnú vrstvu pôdy a odstráni vrchnú nepriepustnú časť zloženú z nečistôt a pozostatkov pokosenej trávy, machu a buriny. Vďaka tomu umožní lepšie preniknutie kyslíka, tepla, vlahy a živín až ku koreňom, čo prispeje k množeniu nových a zdravých trávových výhonkov. 

vertikutátor hecht

Krovinorez

Na vašej záhrade odvedie oveľa viac práce, ako si dokážete predstaviť. Pokosí aj vysokú a prerastenú trávu. Poradí si aj s horšie prístupným terénom vrátane svahov, priekop aj okolia stromov a kríkov. Pokosí tenšie kroviny a dreviny a zlikviduje vyrastené stonky buriny. S krovinorezom HECHT zo svojej záhrady vykúzlite rozprávkovo upravené miesto. 

krovinorez hecht

Kultivátor

Stane sa šikovným pomocníkom, ktorý odvedie ťažkú manuálnu prácu za Vás. Na jar jeho služby oceníte najviac. Kultivátor rýchlo a efektívne prekyprí pôdu a pripraví ju na výsadbu. Vďaka masívnemu nožovému ústrojenstvu rozbije hrudy a bez problémov do pôdy zapracuje hnojivo a kompost.

Vybrané modely kultivátorov možno s príslušenstvom prerobiť na malotraktor pre uľahčenie prevozu ťažšieho nákladu.

kultivátor hecht

Akumulátorová ručná píla

Vďaka nej jednoducho a rýchlo opílite vetvy ovocných a okrasných stromov, napríklad vetvy jabloní či hrušiek. Ručná akumulátorová píla HECHT je tichá, ergonomická a vďaka absencii káblov aj maximálne praktická a flexibilná. 

akumulátorová ručná píla hecht

Marec na vašej záhrade však nemusí byť zasvätený iba práci. Ku koncu mesiaca už môžu byť niektoré večery natoľko teplé, že zažijete prvé tohtoročné grilovanie. Zo širokej ponuky záhradných grilov si vyberie naozaj každý. 


Prečítajte si tiež:

Ako na jarnú vertikutáciu trávnika?

Prečítať


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať