Vyrobte si unikátneho vianočného soba

01. 12. 2022

Vyrobte si unikátneho vianočného soba

Advent je obdobie, kedy množstvo z nás zavesí do okien a na domy množstvo svetielok a svoje domovy aj záhrady zaplnia vianočnými dekoráciami. Skúste si vyrobiť vianočného soba, ktorého vám bude každý závidieť!

Potrebovať budete len pár latiek a špalok so skosenými stranami. Štyri rovnako dlhé latky použite na nohy. Špalok musí mať mierne skosené protiľahlé strany, aby boli rozkročené do šírky a sobík bol stabilný. Predné nohy vykloňte mierne dopredu, zadné naopak dozadu. Laty priskrutkujte pomocou skrutiek, aby pevne držali. K tomu sa hodí akumulátorový skrutkovač. Latku, ktorú použijete na krk nahor šikmo zrežte, aby ďalšia latka, ktorá bude slúžiť ako základ hlavy po priskrutkovaní smerovala mierne dole. 

Teraz budete potrebovať množstvo ihličia. Rozhodne ho v lese nestrihajte zo živých stromčekov! V tejto dobe ho jednoducho zoženiete u predajcov vianočných stromčekov. Väčšinou vám vetvy dajú aj zadarmo, často je to pre nich odpad. 

Vyberte dve pekné vyrastené vetvičky, ktoré použite ako parohy. Vetvičky na telo môžete lepiť tavnou pištoľou, priväzovať drôtikom, my sme použili spinkovačku. Postupujte od spodku nôh tak, aby sa vetvičky prekrývali podobne ako škridly na streche. Rovnako tak na tele postupujte odzadu až na krk. Na hlave postupujte od ňufáku nahor. Nakoniec pripevnite parôžky a dve menšie vetvičky ako uši.

Namiesto nosu dajte malú červenú vianočnú ozdobu, oči môžete vyrobiť z papiera, alebo ich kúpite hotové v obchode s výtvarnými potrebami. Nakoniec okolo krku uviažte červenú stuhu a je hotovo!

Ak sa vám nechce vyrábať takto zložitého sobíka, skúste si vyrobiť doma menšieho, ktorého vytvarujete len z vetvičiek zviazaných drôtikom. A radosť urobí nielen deťom!

 


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať