Elektroskúter HECHT STRATIS pod drobnohľadom

07. 09. 2023

Elektroskúter HECHT STRATIS pod drobnohľadom

S elektrickými motocyklami sme vás zoznámili už dávnejšie. Je na čase, aby sme sa na elektrický motocykel HECHT STRATIS pozreli bližšie. 

Tichý elektroskúter s úžasným zrýchlením

Na prvý pohľad určite zaujme nevšedným športovým vzhľadom. Preto je trochu neobvyklé, že pri rozjazde nezaburáca hlučný spaľovací motor, ale naopak motorka vyrazí vpred úplne potichu. Pre mnohých bude prekvapením elektromotor s výkonom 2 kW. Ak ste doteraz boli zvyknutí na malý motocykel so spaľovacím motorom, pri ktorého rozjazde pridáte plyn a máte pocit, ako by vás niekto ťahal na mäkkej gume, STRATIS vyrazí vpred s nečakanou silou. Rozdiel v zrýchlení medzi spaľovacím a elektrickým motorom je naozaj obrovský.

Je to dané vlastnosťami bezkomutátorového elektromotora, ktorý je schopný podávať vysoký krútiaci moment už od nízkych otáčok. Jazdné vlastnosti tiež ovplyvňuje 72 V/20 Ah batéria, ktorá je v rozjazde schopná elektromotoru dodávať dostatočne vysoký prúd.

Dvojica jazdiaca v meste na elektrickom skútri HECHT STRATIS

Bezproblémová jazda vo dvojici

Elektrická motorka HECHT STRATIS je určená pre vodičov s vodičským oprávnením AM už od 15 rokov, ako je ale vidieť na fotografiách, bez najmenších problémov odvezie 100 kg vodiča so spolujazdcom. Problém nerobí ani jazda do kopca, snáď len dosiahnutie plnej rýchlosti trvalo takto zaťaženému motocyklu nepatrne dlhšie.

Pohodlné sedadlo síce nie je priamo určené na jazdu "urasteného" vodiča so spolujazdcom, avšak aj tak sa tu našlo dostatok miesta pre bezpečné sedenie dvoch osôb. So zaťažením si perfektne poradili ako tlmiče, tak aj kotúčové brzdy, ktoré zvládli pri takejto hmotnosti bezproblémovo a bezpečne zastaviť.

Žena s helmou opretá o stojaci elektrický motocykel HECHT STRATIS


Prečítajte si tiež:

Elektrický adrenalín menom TERRIS

Prečítať

Praktická výbava priamo na riadidlách

Po prejdení 10 km aj pri takomto zaťažení ubudol na ukazovateli stavu akumulátora len jeden dielik z piatich, čo bolo tiež veľmi príjemným prekvapením. Poteší aj dobrá čitateľnosť displeja s tachometrom na priamom slnku. Osvedčil sa aj držiak mobilného telefónu, ktorý má dokonca USB konektor pre nabíjanie telefónu a telefón drží naozaj pevne, nemusíte tak mať strach, že by vypadol.

Muž s helmou hľadí do diaľky a sedí na stojacom elektrickom motocykli HECHT STRATIS

Elektrická motorka s vynikajúcim dojazdom a rýchlym dobíjaním

Aj keď je elektrický motocykel HECHT STRATIS primárne určený pre mladých začínajúcich motorkárov s vodičským oprávnením AM, určite ho ocenia aj tí starší. S dojazdom až 50 km na jedno nabitie ho možno využívať napríklad k dennému dochádzaniu do práce. Akumulátor je nabitý už za 4 hodiny a pri stúpajúcej cene pohonných hmôt je tak elektrický pohon veľmi lacnou alternatívou k bežným motorovým vozidlám. 

Dvojica jazdiaca mestom na elektrickom skútri HECHT STRATIS


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať