S HECHT na Dakar

21. 01. 2022

S HECHT na Dakar

O výhodách akumulátorového náradia sme písali už niekoľkokrát. Avšak keď sme písali, že s ním bez obmedzení dĺžkou prívodných káblov môžete pracovať kdekoľvek, asi nikoho nenapadlo, že to "kdekoľvek" môže byť napríklad aj uprostred púšte. A to rovno pri jednom z najťažších testov: Rallye Dakar 2022.

Mnohí priaznivci motoristických športov určite zaznamenali, že Ollie Roučková tento rok vyrazila v extrémnom maratóne do Dakaru vo svojom voze Suzuki Samurai, ktorý pred závodom doslova vytiahla zo žihľavy. Nakoniec ako sama Ollie Roučková uviedla, zo šrotu postavili "závodný" špeciál, s ktorým sa jej naozaj podarilo doraziť až na víťaznú rampu Dakaru.

Pri údržbe a opravách medzi jednotlivými etapami sa bez svetla nezaobídete.

Extrémne náročný terén tvrdo preverí všetky tímy. Dalo sa preto predpokladať, že opravený vrak Suzuki Samurai 1.3 sa bude stretávať s množstvom problémov. Český tím Czech Samurai 2022 sme preto na cestu vybavili našim náradím HECHT. Ako sa ukázalo, v priebehu súťaže sa tým naozaj stretol s nejednou nepríjemnosťou. Tím však svoje predsavzatie za každú cenu doraziť do cieľa nevzdal, aj za cenu toho, že by tam auto mali dotlačiť. To však našťastie nemuseli a aj po rôznych opravách "Samík" dorazil po vlastnej osi. 

Nie je dôležité, či dorazíte na 1. alebo 128. mieste. V takto drsnej previerke je už samotný úspech aj to, že vôbec do cieľa dorazíte. 

Gratulujeme Ollie!

S vrakom zo žihľavy až do Dakaru

Správne nahustené pneu sú základ...

...čo prekáža, to sa odreže...


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať