Ako si v zime nepolámať kosti

13. 01. 2022

Ako si v zime nepolámať kosti

Tiež si niekedy hovoríte, že si z nás zimné počasie v posledných rokoch robí srandu? Jeden deň je zima ako sneh na Sibíri a ďalší deň je počasie na kraťasy. Ráno premýšľate čo si vziať na seba, aby ste popoludní nevyzerali hlúpo, pretože v priebehu dňa sa teplota môže zmeniť o 10-15 °C.

Mrznúci dážď dokáže behom pár minút zmeniť suchú cestu na dokonalé a zároveň veľmi nebezpečné klzisko, na ktorom sa možno pohybovať bezpečne snáď len na korčuliach, alebo s horolezeckou výbavou. Alebo to ide aj inak?

Najlepšie je samozrejme na zľadovatelé cesty vôbec nevstupovať a neriskovať tak vážne zranenia. Je však mnoho situácií, kedy sa pohybu po klzkom chodníku nevyhneme. Jedným z dôvodov môže byť napríklad skutočnosť, že sa musíte o chodník postarať. Buď ho posypať, alebo ľad rozbiť a odstrániť pomocou škrabky. Inokedy nás môže nečakaná poľadovica proste zaskočiť pri ceste z nákupu alebo práce. 

V oboch prípadoch môžu pomôcť tzv. protišmykové topánky. Mnohých teraz možno napadlo: "To mám celú zimu chodiť v nejakých špeciálnych topánkach?" Našťastie nie. Protišmykové návleky sa pohodlne zmestia aj do tašky, batohu alebo aj do niektorej dámskej kabelky. Návleky kedykoľvek jednoducho natiahnete cez topánky a vďaka oceľovým hrotom v ich podrážkach bezpečne prejdete aj po hladkom ľade. 

Protišmykové návleky boli síce pôvodne určené ako príslušenstvo k snehovým lopatám, čoskoro ale našli aj iné využitie. Mnohí seniori bez nich v zime nevychádzajú von ani v meste už niekoľko rokov. V taške veľa miesta nezaberú a môžu ušetriť množstvo nepríjemných starostí.

Objednať ich môžete napríklad TU. 


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať