Podporte svoju imunitu!

05. 10. 2020

Podporte svoju imunitu!

V posledných mesiacoch všetci čelíme pandémii koronavírusu. Pre niektorých je strašiakom, iní jeho silu zľahčujú a považujú ho za ľahšiu chrípku. Ani mnohí odborníci sa jednoznačne nezhodnú na rizikách spojených s touto chorobou, čo znamená množstvo protichodných správ zo všetkých strán. Jediné, na čom sa všetci zhodneme, je skutočnosť, že posilňovaním imunity rozhodne nič nepokazíme. Okrem zdravého životného štýlu je možné imunitu posilniť aj v saune. 

Prospešnosť sauny objavili ľudia už v 5. storočí pred našim letopočtom. Pobyt v saune pomáha predchádzať nachladnutiu, posilňuje imunitu, uvoľňuje dýchacie cesty, pomáha regenerácii svalov, znižuje bolesť kĺbov a má množstvo ďalších blahodárnych účinkov.
Nie každý ale má tú možnosť navštíviť verejnú saunu. Napríklad preto, že v okolí žiadna nie je alebo kvôli tomu, že mu je nepríjemné sedieť v saune s cudzími ľuďmi. Vybudovať doma poctivú fínsku saunu je zase finančne nákladné a vyžaduje to tiež istý priestor na výstavbu. Najdostupnejšia je preto infrasauna, ktorá sa zmestí aj do bežného bytu. Aj vďaka tomu sa jej tiež hovorí "skriňová sauna". 

Vybrané sauny HECHT sú navyše vybavené ionizátorom vzduchu. Ionizovaný vzduch má rovnako prospešné účinky ako napríklad vzduch v lese alebo morský vzduch. Pomáha alergikom, eliminuje problémy s dýchaním, zlepšuje krvný obeh, pozitívne pôsobí proti depresii a posilňuje imunitu. Prospešné záporné ióny vo vzduchu tiež preukázateľne zabíjajú baktérie a vírusy. 

Infrasauna prehrieva iba povrch tela, panely generujú dlhovlnné infračervené žiarenie, ktoré preniká až 4 cm do tkanív. Nie je však ohrievaný vzduch, teplota v infrasaune dosahuje maximálne 60°C. Preto ju môžu na rozdiel od klasickej fínskej sauny využívať aj astmatici, alergici, kardiaci a ľudia, ktorí majú problémy s krvným tlakom. 

Saunovanie v infrasaune napomáha k vylúčeniu ťažkých kovov, v tukoch rozpustných toxínov a toxínov obsiahnutých v pote kožnými pórmi z tela. A to rýchlejšie a efektívnejšie než akákoľvek iná liečba alebo cvičenie. Ide napríklad o tieto látky: arzén, benzén, kadmium, nikel, meď, mangán, olovo, sodík, ortuť, anestetiká, lieky, cholesterol, nikotín, kyseliny atď. 

Saunovaním môžete odstrániť alebo aspoň zmierniť prejavy artritídy, uľaviť svojmu telu od svalových kŕčov, bolestí šije a chrbta a urýchliť proces hojenia menej vážnych zranení. Saunovanie spôsobí krátke zvýšenie telesnej teploty o 0,5 až 1,5 °C. Následkom zvýšenia teploty dochádza k usmrteniu vírusov a baktérií alebo aspoň k zastaveniu ich množenia. Výsledkom pravidelného saunovania je posilnenie imunitného systému. 

Pobytom v saune tiež dochádza k zníženiu stresu, saunovanie môže pomôcť s chudnutím a odbúravaním celulitídy. Teplom sa uvoľnia póry a pokožka sa potom lepšie čistí. 

Autor: PST

Späť na predchádzajúcu stránku Zobraziť dostupné sauny


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať