Zažite s kultivátormi revolúciu v záhrade

08. 09. 2023

Zažite s kultivátormi revolúciu v záhrade

Jeseň je za dverami a v mnohých záhonoch dozrievajú posledné plody. Akonáhle pozbierame poslednú úrodu, je čas pripraviť záhony na ďalšiu sezónu. Bude treba vytrhať jednoročné rastliny, zbaviť sa buriny a do pôdy dostať potrebné živiny.

Porýľovanie záhonov je vždy práca, na ktorú sa musíme dlhšie odhodlávať. Práca s rýľom je fyzicky náročná, zdĺhavá a navyše len porýľovaním všetko nekončí. Následne je nutné motykou rozkopať hrudy hliny a záhon vyrovnať hrabľami. Ak chcete mať dokonale pripravené záhony na novú sezónu, sú za tým hodiny driny.

Muž držiaci elektrický kultivátor v plnom nasadení v záhone

Malé kultivátory s elektrickým alebo akumulátorovým pohonom

Dnes môže byť všetka ťažká práca minulosťou vďaka širokej ponuke kultivátorov HECHT, z ktorej si vyberie každý. Malé elektrické a akumulátorové kultivátory, ktoré sú určené pre menšie a stredné záhony zvládnu prácu bez väčšej námahy behom chvíle. Pomocou nich do pôdy zapracujete kompost, ktorý sa s hlinou dokonale premieša. Pôda bude nadýchaná a ľahká, čo sa prejaví aj na zdravých a silných rastlinách s odolným koreňovým systémom.

Výhodou malých elektrických a akumulátorových kultivátorov je ich nízka hmotnosť, jednoduchá manipulácia a minimálne požiadavky na údržbu.

Motorový kultivátor HECHT bežiaci na plné obrátky v záhone

Výkonné benzínové kultivátory s možnosťou prestavby na malotraktor

Väčšie motorové kultivátory si poradia so stredne veľkými záhonmi. Výhodou je sila spaľovacieho motora a zároveň fakt, že nepotrebujú žiadne napájacie káble. Daňou za túto slobodu je nutnosť údržby motora. 

Veľké benzínové kultivátory si poradia aj s tými najväčšími záhonmi. K mnohým je možné zaobstarať aj ďalšie príslušenstvo, ako je pluh, vyorávač zemiakov, hrobkovač, plečka a pod. K tým najsilnejším strojom je potom možné dokúpiť napríklad prívesný vozík a kolesá s pneumatikami, vďaka ktorým ich behom chvíle prestaviate na jednoosý traktor.


Prečítajte si tiež:

Ako na prerez stromov

Prečítať

V skratke, na každý záhon sa nájde vhodný kultivátor, ktorý sa hneď stane nedoceniteľným pomocníkom. Môžete si byť istí, že keď ho prvýkrát vyskúšate, rýchlo zabudnete, na čo slúži rýľ a motyka.

 


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať