Zatočte s burinou v dlažbe

13. 10. 2022

Zatočte s burinou v dlažbe

Každý, kto má na záhrade dlažbu rieši dookola rovnaký problém - prerastajúcu burinu. Aj v tej najlepšej dlažbe si vždy nejaké semienko nájde dierku, zapustí korienok a začne pučať. Ku podivu dokáže žiť s minimom vlahy a živín. Bohužiaľ k našej nevôli...

Je veľa spôsobov, ako sa buriny zbaviť. Najnamáhavejšie je mechanické odstránenie. Druhou možnosťou je zaliatie vriacou vodou. To má však zmysel len v prípade, že dlažba nie je rozľahlá a buriny je len málo. V opačnom prípade budete variť vodu v kanvici opakovane celé dopoludnie, aby ste všetku burinu dôkladne preliali až ku koreňom.

Často je tiež odporúčané burinu zaliať vodou s octom alebo sódou.

Pomerne jednoduchým riešením je však použitie tzv. vypaľovača buriny. Funguje rovnako ako bežná teplovzdušná pištoľ. Ostatne napríklad HECHT 2212 zvláda ako funkciu vypaľovača buriny, tak funkciu teplovzdušnej pištole. Stačí odpojiť nástavec s dlhou rukoväťou, stlačiť aretačné tlačidlo a pretočiť krátku rukoväť do polohy pištole. S redukčnou BBQ tryskou ho možno použiť aj pre podpálenie a rozfúkanie grilov.

Použitie elektrického vypaľovača buriny je jednoduché, možno aj zábavné. Nemusíte sa ohýbať, rastlinku pištoľ spáli na uhol behom pár sekúnd. Ak ho používate na kamennej alebo betónovej dlažbe, je vypaľovanie aj bezpečné. Rozhodne ho ale nepoužívajte v blízkosti horľavých materiálov. Napríklad vypaľovať burinu okolo stien drevenej kôlne alebo záhradného domčeka by sa nemuselo vyplatiť. 

Autor: PST

Súvisiace kategórie:

ELEKTRICKÉ NÁRADIE


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať