Robotická kosačka: nová éra starostlivosti o trávnik!

09. 05. 2023

Robotická kosačka: nová éra starostlivosti o trávnik!

Predstavte si, ako krásne vonia čerstvo pokosená tráva, alebo ako príjemne v horúcich letných dňoch chladí nohy... Tí bývajúci v paneláku sa možno nemôžu dočkať víkendu, kým prídu na chatu a budú relaxovať pri kosení trávy. Nie každému sa však chce pravidelne tráviť časť starostlivosťou o trávnik, obzvlášť keď je to často fyzicky náročný a pomerne zdĺhavý proces. Našťastie existuje riešenie: robotická kosačka. Táto moderná technológia ušetrí nielen množstvo síl ale aj váš čas, ktorý môžete venovať zmysluplnejším činnostiam.

Obsah článku:

  1. Inteligentné funkcie
  2. Tichá a bezpečná
  3. Dokonalý trávnik aj bez vašej prítomnosti
  4. Jeden a pol dňa pre vašu rodinu a koníčky

Inteligentné funkcie robotickej kosačky

Robotické kosačky sú navrhnuté tak, aby sa dokázali sami pohybovať a kosiť trávu bez ľudského zásahu. Sú vybavené senzormi, ktoré im umožňujú jednoducho sa vyhýbať prekážkam a určovať hranice plochy, ktorú majú kosiť. Robotická kosačka sa pohybuje vo vymedzenom priestore a kosiť bude vo vami nastavenom čase v určené dni bez ohľadu na to, či ste doma. Sama napríklad zistí, že prší a keďže sa mokrá tráva kosí zle, odloží prácu na neskôr.

Jednou z najväčších výhod robotických kosačiek je už spomínaná úspora času. Vďaka tomu, že kosačka pracuje sama, môžete si pokojne užívať svoj voľný čas a robiť to, čo vás baví. Napríklad prečítať si knihu, uvariť obed alebo si len tak ľahnúť na lehátko a relaxovať. 

Robotická kosačka v akcii

Robotická kosačka - tichá a bezpečná

Robotická kosačka je pomerne tichá a zároveň bezpečná. Ak by sa napríklad prevrátila, polohové senzory ju okamžite zastavia. Ostré nože roztočí len za predpokladu, že stojí v správnej polohe na zemi. Kosiť navyše môže vďaka nízkej hladine hlučnosti pokojne aj počas noci bez toho, aby rušila susedov.

Dokonalý trávnik aj bez vašej prítomnosti

Ďalšou výhodou robotickej kosačky je, že nemusíte plánovať, kedy trávu pokosí. Niekedy sa môže stať, že nemáte prakticky žiadnu možnosť pokosiť, pretože celý víkend prší a neostáva vám nič iné, než vystihnúť jedno popoludnie uprostred týždňa, kedy sa ponáhľate domov unavený z práce, aby ste stihli záhradu pokosiť, kým sa zotmie. Robotická kosačka trávnik pokosí bez ohľadu na to, či ste doma, alebo ste napríklad na dovolenke v zahraničí. 

TOP 3 Robotické kosačky:

Teraz vás možno napadlo, že nechať drahú kosačku na záhrade, keď nikto nie je doma môže byť neodolateľným lákadlom pre zlodeja. Preto je vybavená ochranou proti krádeži, kedy pri manipulácii bude pre opätovné spustenie potrebné zadanie PIN kódu. Bez toho kosačku ďalej nepôjde sprevádzkovať. Toto zlodeji spravidla dobre vedia a riskovať, že budú pristihnutí pri krádeži nepoužiteľnej kosačky sa im preto moc nechce. 

Robotická kosačka na pokosenom trávniku

Tiež máte pocit, že susedov trávnik je hustejší a zelenší? Zatiaľ čo vy pravidelne trávnik prevzdušňujete, hnojíte, dosievate a kosíte, on ten svoj len raz za čas prejde kosačkou a napriek tomu vyzerá lepšie? Môžeme vás uistiť, že je to tým, sa na jeho trávnik pozeráte cez plot. Avšak robotická kosačka vášmu trávniku prospeje tak, že vám bude sused závidieť. Trik je v tom, že robot môže kosiť trávnik niekoľkokrát týždenne alebo pokojne aj každý deň. A keď je trávnik neustále dokonale zastrihnutý, kosenie preňho neznamená taký šok, ako keď ho raz za týždeň skrátite klasickou kosačkou na polovicu.


„Robotická kosačka pri pravidelnom kosení mulčuje. Trávu nezbiera, drobné kúsky trávy spadnú na zem, kde rýchlo zhnijú. Trávnik má vďaka tomu nepretržitý prísun živín.

Zobraziť ponuku robotických kosačiek

 

Jeden a pol dňa pre vašu rodinu a koníčky 

Ešte stále váhate, či sa zaobstaranie robotickej kosačky naozaj oplatí? Skúste si spočítať, ako dlho vám trvá, kým pokosíte záhradu bežnou kosačkou. Potom si spočítajte, že trávu kosíte od marca do novembra priemerne 4x za mesiac. Keby vám jedno kosenie trvalo hodinu, strávili by ste ročne s ručnou kosačkou priemerne 36 hodín. To je čas, ktorý vďaka robotickej kosačke môžete venovať rodine alebo koníčkom. A keď pripočítate aj získanú slobodu, keď sa nemusíte ponáhľať domov pokosiť trávu, pretože má niekoľko nasledujúcich dní pršať, voľba je jasná. 


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať