Letná grilovačka: Recept na super nealko drink

14. 07. 2023

Letná grilovačka: Recept na super nealko drink

V lete určite chcete využiť každú príležitosť na to vyraziť von. Jedným z najlepších spôsobov, ako si vychutnať príjemné vonkajšie prostredie a zároveň si pochutnať na skvelom jedle, je grilovanie.

Keď sedíte v tieni pod peknou pergolou alebo na terase, okúzlení vôňou jedla a jemného dymu dreveného uhlia, proste cítite, že ste na správnom mieste. Tento relaxačný priestor vám poskytuje dokonalé miesto na varenie, kde môžete vychutnávať teplé letné dni bez toho, aby ste museli doma zvyšovať teplotu vzduchu varením na sporáku.

Aj keď klasický gril na uhlie vyžaduje zložitejšiu prípravu a čas na rozohriatie, než grily plynové alebo elektrické, táto námaha za konečný výsledok určite stojí. Jedinečná aróma dymu a charakteristická chuť, ktorú drevené uhlie dodáva potravinám, robí každé sústo nezabudnuteľným. Od šťavnatých steakov až po chrumkavú zeleninu majú grilované pokrmy zvláštne kúzlo, ktoré si môžete užiť len vonku na grile. Pridaná hodnota prírodného dreva prináša do vašich pokrmov ďalší rozmer a dáva im nezabudnuteľnú chuť, ktorú je ťažké napodobniť inými spôsobmi varenia. 

Najpredávanejšie grily:

Letné vonkajšie posedenie dáva príležitosť vychutnať si rôzne chladené nápoje. Vyskúšať môžete napríklad nealkoholický miešaný drink Summer Breeze:

Ingrediencie na prípravu Summer Breeze:

 • 120 ml perlivej vody
 • 60 ml ananásového džúsu
 • 30 ml brusnicového džúsu
 • 15 ml citrónovej šťavy
 • 1 lyžička medu (podľa chuti)
 • ľad
 • plátky ananásu a brusnice (na ozdobu)

Postup prípravy:

 1. Naplňte vysoký pohár ľadom.
 2. Pridajte perlivú vodu, ananásový džús, brusnicový džús a citrónovú šťavu.
 3. Pridajte med a dôkladne premiešajte, kým sa med úplne nerozpustí.
 4. Ozdobte pohár plátkom ananásu a brusnicou.

nealko koktejly

Takto jednoducho máte hotový Summer Breeze - osviežujúci nealko drink, ktorý vám dodá príjemný pocit letného vánku.

Grilovanie je skrátka skvelou príležitosťou zdieľať radosť z príjemného počasia a chutných pokrmov s vašimi blízkymi. Priatelia a rodina sa môžu zhromaždiť okolo grilu, rozprávať sa, smiať sa a zabávať. Je to skvelý spôsob, ako spolu tráviť čas a vytvárať spomienky, ktoré vydržia navždy. 


Prečítajte si tiež:

Viete správne grilovať?

Viac informácií


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať