Porýľujte bez námahy!

31. 10. 2020

Porýľujte bez námahy!

Jesenné obdobie je tým pravým na prípravu záhonov na novú sezónu. Práca s rýľom je najmä na väčších záhradách namáhavá, avšak, ak chceme mať kvalitnú úrodu, záhrada sa bez dôkladného prekyprenia a zapracovania hnojiva nezaobíde. 

Množstvo času a namáhavej práce môžete ušetriť prostredníctvom kultivátorov HECHT. Ich veľkou výhodou je schopnosť zvládnuť všetko v jednom kroku a to dokonca niekoľkonásobne rýchlejšie, ako by to urobil aj ten najusilovnejší záhradník. 

Rotujúce radličky sa rýchlo zahrabú do pôdy a výborne ju rozdrvia. Ak máte ťažkú ílovitú pôdu, stačí prisypať piesok a kompost, kultivátor behom prevádzky všetko dokonale premieša. Pravidelné rýľovanie, zapracovanie hnojiva je potom hračkou. 

Elektrický kultivátor

Malé elektrické kultivátory skvelo poslúžia v menších záhradkách a záhonoch. Veľmi jednoducho sa ovládajú, majú nízku hmotnosť a vyžadujú minimálnu údržbu, ktorá spočíva v podstate len z dôkladného čistenia. Šírka záberu elektrických rotavátorov sa pohybuje podľa zvoleného modelu spravidla od 30 do 40 cm. Vďaka tomu s nimi bez problémov možno pracovať aj v skleníkoch. Ak napríklad na jednej polovici záhonu pestujete mrkvu a z druhej polovice už chcete zbierať reďkovky, bez problémov možno túto časť malým kultivátorom prekypriť a pripraviť na novú výsadbu.

Motorový kultivátor

Ak má vaša záhrada a záhony väčšiu plochu, pouvažujte nad kúpou kultivátora s motorovým pohonom. Najvýkonnejšie modely môžu mať navyše pracovný záber širší ako 1 m. Práca na rozľahlejších záhonoch je preto oveľa rýchlejšia. Pri vybraných modeloch motorových rotavátorov je možné pridaním a odoberaním radličiek nastaviť šírku pracovného záberu. To so sebou prináša dve výhody, šírku záberu možno prispôsobiť obrábanej ploche a v prípade, že chcete prekypriť ťažkú utlačenú zeminu, bude sa so strojom lepšie manipulovať. 

Pri najvýkonnejších benzínových kultivátoroch je možné namiesto radličiek osadiť kolesá a využiť ich ako pohonnú jednotku pre pluh, vyorávač zemiakov, riadkovač alebo ich dokonca prestavať na jednoosý traktor. K vybraným modelom je možné obstarať pluh na odhrabávanie snehu, vďaka čomu ich využijete počas celého roka. 

Akumulátorový kultivátor 

Kultivátory s pohonom na batériu sú súčasťou našich akumulátorových programov a ide o podobné stroje ako sú tie s pohonom na elektrinu. Majú nízku hmotnosť, jednoducho sa ovládajú a ich veľkou výhodou je, že vás neobmedzujú žiadne káble. V skleníku, či na záhradke sa vám tak bude pohodlne pracovať bez toho aby ste museli dávať pozor na kábel. Batériu a nabíjačku je potrebné zaobstarať samostatne, využiť ju však môžete na napájanie množstva ďalších strojov z rovnakého accu programu. 

Zobraziť ponuku kultivátorov

Autor: PST


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať