Domáca pohoda s krbovými kachlami

31. 08. 2020

Domáca pohoda s krbovými kachlami

Koniec leta sa rýchlo blíži, dni sa skracujú a teplota vonku postupne klesá. Ak sa nechystáte v najbližšej dobe zazimovať svoje chaty a chalupy, čoskoro príde čas, kedy bude treba zakúriť.

Kamna HECHT IGNISIS
Krbové kachle s rúrou

Možno už nejakú dobu odkladáte výmenu terajších kachiel s tým, že ešte nejakú dobu vydržia. Ak neberieme do úvahy skutočnosť, že staršie kachle majú často oveľa nižšiu tepelnú účinnosť než moderné kachle, ostáva však nebezpečenstvo, že dosluhujúce kachle už môžu zle tesniť a ich používanie môže byť nebezpečné. 

Moderné kachle určené na spaľovanie dreva môžu byť zároveň zaujímavým dizajnovým doplnkom interiéru. Oheň plápolajúci za presklenými dvierkami navodí pocit domácej pohody v akomkoľvek počasí. Po návrate z jesennej prechádzky môžete na kachliach v kanvici ohriať vodu na čerstvý čaj, ktorý vás výborne zahreje. Niektoré kachle sú dokonca vybavené aj rúrou. Okrem teplého čaju si v nich tak môžete napríklad upiecť koláč alebo mäso na obed. Nakoniec, prečo zbytočne míňať plyn či elektrinu, keď kachle dodajú dosť energie aj na prípravu jedla?

So zaobstaraním kachiel však nie je vhodné čakať na poslednú chvíľu. Ich zapojenie by mal urobiť alebo aspoň skontrolovať odborník a keď zima zaklope na dvere, môže byť problém nejakého včas zohnať. 

Autor: PST

 

Späť


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať