Šetrite s akumulátorovými programami

06. 04. 2022

Šetrite s akumulátorovými programami

Náradie napájané akumulátorom už našlo svoje pevné miesto v nejednej dielni či záhrade. Moderné lítiové akumulátory sú ľahké, relatívne malé a pritom dokážu napájať náradie dlhé desiatky minút. 

Mnohí možno doma ešte držia pri živote staré aku vŕtačky napájané zo zastaralých Ni-Cd článkov a odrádza ich skutočnosť, že ich musia nabíjať veľmi často. S modernými lítiovými akumulátormi je však situácia úplne iná. Nabité sú spravidla za necelú hodinu. Sú o poznanie ľahšie, majú väčšiu kapacitu a tak vydržia stroj napájať citeľne dlhšie. Bohužiaľ sú tiež drahšie. Často cena Li-Ion akumulátora činí až polovicu obstarávacích nákladov pri nákupe náradia. Napriek tomu ale môžete výrazne ušetriť!

Ako ušetriť peniaze aj miesto?

Predstavte si, že by ste doma mali len jednu nabíjačku a jeden alebo dva rovnaké akumulátory. Tie by ste podľa potreby striedali v ľubovoľnom náradí. Akumulátor z vŕtačky použijete napríklad do kotúčovej alebo priamočiarej píly, potom ho vložíte do vyžínača a pokosíte trávnik. Na jeseň ho použijete vo fukári a poupratujete lístie zo záhrady...  

Alebo akumulátor z kosačky použiť aj vo vyžínači a pokosiť trávu na nedostupných miestach. Potom s rovnakým akumulátorom napájať pílu, popíliť strom a pripraviť tak drevo na zimu. Na jeseň kultivátorom porýľovať záhony a v zime s frézou odhadzovať sneh. 

Práve tieto možnosti ponúkajú naše ACCU programy. Nemusíte doma hromadiť rôzne akumulátory a nabíjačky. Ideálne na jednej nabíjačke striedajte dva akumulátory - zatiaľ čo jeden používate, druhý nabíjate a pracovať tak môžete v podstate nepretržite. Nemusíte teda ani kupovať niekoľko typov akumulátorov ani teraz, ani v budúcnosti, keď akumulátory doslúžia.

A aké produkty možno v rámci jednotlivých accu programov zaobstarať?

ACCU program 1278 je zameraný predovšetkým na dielňu. Ako základ môžete vybrať jednu z troch aku vŕtačiek. Tie sú dodávané v kufríku s nabíjačkou a dvomi akumulátormi. Následne môžete dokúpiť napríklad priamočiaru pílu, kotúčovú pílu, uhlovú brúsku, chvostovú pílu, vŕtacie kladivo, rázový uťahovák, ručný kompresor alebo svetlo. Do záhrady potom môžete vyraziť napríklad s vyžínačom, plotostrihom alebo vyvetvovacou pílou. A na všetko vám stále stačí jediný akumulátor!

ACCU program 6020 je zameraný na záhradu. Jediným akumulátorom možno napájať napríklad malú kosačku, vyžínač, plotostrih, fukár na lístie, tlakovú umývačku, kultivátor, reťazovú pílu a ďalšie...

ACCU program 5040 je aktuálne tým najvýkonnejším, čo môžete u nás do záhrady v rámci akumulátorových strojov zaobstarať. V ponuke sú ako malé kosačky, tak veľké kosačky s pojazdom a záberom cez 50 cm. Zaobstarať možno aj prevzdušňovač, snežnú frézu, veľkú reťazovú pílu, vyžínač, krovinorez alebo plotostrih. Na lístie môžete vyraziť s fukárom alebo vysávačom, do korún stromov sa môžete pustiť s vyvetvovacou pílou. Záhony jednoducho prekypríte kultivátorom a úrodu ošetríte akumulátorovým postrekovačom. Terasy a chodníky pozametáte a vyčistíte rotačnou kefou. Najlepšie na tom je, že všetko budete napájať jedným typom akumulátora. 

Vďaka akumulátorovým programom môžete zabudnúť na predlžovacie káble a kanistre. Vystačíte si s jednou nabíjačkou a jedným alebo dvomi akumulátormi. 


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať