Elektronický maznáčik do záhrady

06. 04. 2022

Elektronický maznáčik do záhrady

A je to tu opäť. Zase budeme pravidelne vychádzať na záhradu s kosačkou, aby sme trávnik udržali na uzde. Pre niekoho je táto práca relaxom, poznáme však aj lepšie spôsoby ako tráviť voľný čas. Ako sa ale koseniu trávnika vyhnúť? Najmä na jar totiž stačí týždeň kosenia vynechať a následne má kosačka čo robiť aby prerastený trávnik zvládla. Ide to ale aj inak!

Taký robot môže prácu jednoducho urobiť za vás. Robotická kosačka môže aj niekoľkokrát týždenne v nastavených časoch vyraziť do práce. Pokojne môže kosiť v dobe, kedy nie ste doma, aby vás nerušila pri leňošení pri bazéne.

Je to vlastne také elektronické zvieratko na záhrade, ktoré si žije vlastným životom. Sama si jazdí po trávniku, sama príde do nabíjačky, kde odpočíva a nabíja sa. Podobne ako napríklad psovi jej musíte iba vymedziť priestor, v ktorom sa má pohybovať a miesto, kde bude spať. Avšak vycvičíte ju oveľa rýchlejšie. Jednoducho jej pomocou tlačidiel alebo bluetooth aplikácie poviete, ktoré dni a kedy má vyraziť do práce.

Inštalácia kosačky je naozaj jednoduchá, zvládne ju prakticky ktokoľvek. Musíte vybrať vhodné miesto pre umiestnenie nabíjacej základne. Pred základňou musia byť aspoň 2 metre miesta, aby do nej mohla kosačka dobre zachádzať a vychádzať. V dosahu tiež musí byť elektrická zásuvka. Priestor pre kosačku vymedzíte káblom, ktorý je pripojený k nabíjačke. Kábel môžete k zemi pripevniť pomocou kolíkov, ak chcete však zabrániť jeho poškodeniu, je lepšie ho umiestniť tesne pod zem. Nabíjacia základňa do kábla vysiela signál, ktorý slúži kosačke ako neviditeľný plot. Zároveň podľa kábla kosačka nájde nabíjaciu základňu.

Nainštalovať a sprevádzkovať robotickú kosačku preto zvládnete za jedno popoludnie. A potom už môžete namiesto úmorného kosenia trávniku napríklad odpočívať.


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať