Hlavné výhody nadzemných bazénov

08. 06. 2021

Hlavné výhody nadzemných bazénov

Túžite v týchto horúcich dňoch po vlastnom bazéne, ale nechcete pritom investovať do zložitých terénnych úprav a vôbec do celého drahého kopaného bazéna? V takom prípade bude najlepšou voľbou nadzemný bazén. Ten má celú radu výhod. 

Tou prvou je samozrejme cena. Zaobstaranie nadzemného bazéna vás bude stáť len zlomok toho, čo by ste museli investovať do zapusteného bazéna. Nielenže je samotný zapustený bazén niekoľkonásobne drahší, často nie sú spomínané ďalšie náklady spojené s nevyhnutnými výkopovými a stavebnými prácami, ktoré môžu byť dokonca vyššie než samotná obstarávacia cena zapusteného bazéna. 

Zabúdať nesmieme ani na čas potrebný k sprevádzkovaniu bazéna. Zatiaľčo u zapusteného bazéna môže trvať jeho stavba a sprevádzkovanie aj niekoľko týždňov či mesiacov, u niektorých nadzemných bazénov je reálne, že ho ráno kúpite a večer sa v ňom budete kúpať. 

Nutné je spomenúť aj teplotu vody. V nadzemnom bazéne sa voda ohreje oveľa rýchlejšie. Je to síce sčasti dané aj tým, že do nadzemného bazéna sa vojde spravidla menej vody, a preto sa ohreje rýchlejšie, ale rolu v tom hrá tiež fakt, že ak nie je zapustený bazén dobre izolovaný, nejakú dobu trvá, než sa ohreje aj zem okolo zapusteného bazéna a prestane vodu ochladzovať. 

Nadzemné bazény sú aj bezpečnejšie, najmä ak máte malé deti. Vďaka tom, že je ich okraj vysoko nad terénom, minimalizuje sa tým riziko, že dieťa do vody spadne. To však v žiadnom prípade neznamená, že môžete malé deti nechať vedľa nadzemného bazéna bez dozoru. Detská vynaliezavosť nemá hraníc. 

V neposlednej rade sa nesmie zabudnúť ani na prevádzkové náklady. Menší nadzemný bazén nevyžaduje žiadne extrémne výkonné filtrácie s vysokou spotrebou elektrickej energie a zároveň spotrebujete oveľa menej rôznych prostriedkov na udržanie krištáľovo čistej vody. 

Nadzemné bazény môžu mať veľa typov konštrukcii. Najbežnejšie sa stretnete so samonosnými PVC bazénmi s nafukovacím okrajom, bazénmi s tyčovou nosnou konštrukciou, v ktorej je zavesená plachta, alebo s bazénmi s kovovou konštrukciou, kde je okraj vytvorený zo špeciálne tvarovaného plechu, v ktorom je napnutá plachta. 

TIP: Ak si chcete predĺžiť kúpaciu sezónu, zapojte k bazénu solárny panel. Panel sa zapojí jednoducho za filtráciu. Čistá voda z filtrácie sa potom ešte predtým, než sa vráti do bazéna v paneli na slnku ohreje. 

 

 


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať