Garden párty na záver sezóny

07. 09. 2021

Garden párty na záver sezóny

Meteorológovia na koniec leta sľubujú väčšinou teplejšie, krásne slnečné dni a minimum dažďa. Preto sa s letnou záhradnou sezónou môžete rozlúčiť príjemnou garden párty. Pozvať na ňu môžete príbuzných a priateľov.

Tradícia "garden party" vznikla v 19. storočí, na dvore kráľovnej Viktórie. Vtedy išlo o vrchol noblesy, kedy základ záhradného občerstvenia tvorili tie najlepšie čaje podávané v tom najlepšom porceláne, sendviče s údeným lososom či uhorkou a šunkou a množstvom rozmanitých koláčov. Vy samozrejme môžete usporiadať svoju garden párty v menej šľachtickom štýle, bez míšeňského porcelánu, ale napriek tomu s vkusom a neopakovateľnou atmosférou. Stačí vám k tomu pár "drobností":

  • Prečítajte si kulinárske weby, kde nájdete inšpiráciu a recepty na nevšedné, chuťovo vynikajúce lahôdky. Napríklad na čokoládové fondue, guiche s lučinou a rajčinami, syrovú roládu so špenátom... A pretože slovenská garden party je len ťažko predstaviteľná bez grilovania, nachystajte si všetko potrebné na grilovanie klobások, krkovičky alebo napríklad pražmy. 
  • Pre pohodlie všetkých prítomných rozmiestnite vhodne záhradný nábytok, stôl ozdobte slávnostným obrusom. Veľmi vhod vám behom celej garden párty príde pojazdný servírovací stolík, napríklad luxusný servírovací stolík HECHT SERVING, vyrobený z krásneho tropického dreva meranti.
  • Po záhrade môžete rozmiestniť farebné balóniky alebo napríklad ručne vyrobené girlandy zo záhradných kvetín.
  • Pri príprave garden párty využijete aj akékoľvek ďalšie atraktívne "detaily", ako je napríklad starodávna čínska kanvica na čaj alebo prestieranie po prababičke.
  • Atmosféru garden párty umocní zaujímavé osvetlenie. Môžete použiť pôsobivú kombináciu lucerien, farebných svetelných reťazí, sviečok, lámp atď.
  • A jedna veľmi praktická rada na záver: rozhodne sa vám oplatí myslieť aj na fajčiarov - pre nich zaistite dostatok popolníkov, nech potom nemáte s upratovaním po garden párty kopec práce. 

Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať