Výhody mobilných klimatizácií

06. 08. 2020

Výhody mobilných klimatizácií

Letá sú čím ďalej tým teplejšie a klimatizácie sa vďaka tomu stávajú bežnou súčasťou našich domovov. Nie vždy je však možné nainštalovať pevnú klimatizáciu.

Klasické klimatizácie vyžadujú zložitú inštaláciu vonkajšej a vnútornej jednotky, ktoré musia byť vzájomne prepojené potrubím a káblami. Maximálna dĺžka potrubia je pritom obmedzená a nie vždy je možné umiestniť vonkajšiu jednotku tak, aby neprekážala. Na niektorých panelákoch navyše inštalácia vonkajšej jednotky neprichádza vôbec do úvahy. 

Tieto problémy odpadajú pri použití mobilných klimatizácií. Teplo je síce stále nutné odvádzať von z miestnosti, to je ale spravidla riešené pomocou ohybnej hadice, ktorou ho vyvediete von cez pootvorené okno. Pre tento účel je tiež k vybraným klimatizáciám určená univerzálna tesniaca sada, ktorou vyplníte prázdne miesto v pootvorenom okne. Klimatizáciu potom môžete cez deň používať napríklad v obývačke a na noc si ju presunúť do spálne.

Ak plánujete klimatizáciu trvalo využívať len v jednej miestnosti a nechcete mať z okna neustále vyvedenú hadicu, môžete teplo odvádzať otvorom v stene. Znamená to síce drobnú stavebnú úpravu, namiesto veľkej jednotky klasickej klimatizácie však budete mať na dome len malú vetraciu mriežku. 

Moderné klimatizácie ponúkajú komfortné automatické funkcie. Môžete ich pomocou WiFi pripojiť na internet a potom ich ovládať pomocou aplikácie v mobilnom telefóne. Nie je potom problém zapnúť klimatizáciu na diaľku pred návratom domov, nebudete sa tak vracať do rozpáleného bytu. 

Niektoré klimatizácie možno prepínať aj do režimu kúrenia. Keďže takéto vykurovanie funguje na princípe tepelnej výmeny, prevádzka je ekonomickejšia než v prípade použitia klasického priamotopu. Vybrané modely klimatizácií dokonca vedia automaticky prepínať režim chladenia a vykurovania podľa nastavenej teploty. V našej zemepisnej šírke nie je nič neobvyklé, že denné teploty sa pohybujú okolo 30 °C a v noci potom pokojne teplota klesne aj k 10 °C. Automatická klimatizácia potom môže cez deň chladiť a v noci, keď teplota klesne sa sama prepne do režimu vykurovania. Bude tak v miestnosti nepretržite udržiavať konštantnú teplotu. 

V neposlednej rade nesmieme zabudnúť na to, že mobilné klimatizácie si môžete so sebou zobrať napríklad na chalupu. Počas horúcich dní k schladeniu vynikajúco poslúži aj nadzemný bazén :) 


Príklad plne automatickej mobilnej klimatizácie:

HECHT 3913

klimatizace HECHT 3913

 • Chladiaci výkon 12 000 BTU
 • Maximálny príkon 1350 W
 • Prietok vzduchu 410 m3/h
 • Možnosť ovládania z mobilnej aplikácie na diaľku (WiFi)
 • Automatický režim chladenia/vykurovania
 • Odvlhčovanie
 • 3 rýchlosti ventilátora
 • Automatický nočný režim
 • Časovač vypnutia
 • Časovač zapnutia
 • Diaľkové ovládanie
 • Dotykový ovládací panel

Ďalšie mobilné klimatizácie nájdete TU

 

Autor: PST


Páčil sa vám článok? Nechajte si zasielať ďalšie články a novinky na e-mail, aby vám nič neuniklo!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať