Zobraziť kategórie

So záhradnými strojmi HECHT vám pôjde robota od ruky, rýchlo a kvalitne

22. 06. 2024

Zima definitívne skončila a máme tu krásne jarné obdobie. S ním je spojená aj práca na záhrade, ktorá je pre veľa z nás často aktívnou relaxáciou - navyše je za nami aj niečo vidieť. Upravený trávnik, čerstvo porýľovaná pôda, zasadené semená a časom aj výborné ovocie či zelenina z vlastnej záhradky. O jej vysokej kvalite nepotrebujeme v porovnaní s ponukou supermarketov vôbec diskutovať. A pohľad na vlastnými silami vypestované okrasné kvetiny či rozkvitnutú udržiavanú skalku? To je paráda!

Prácu na záhrade si však môžete v mnohých ohľadoch zásadne uľahčiť a všetko robiť rýchlejšie a efektívnejšie. Ušetríte tak cenný čas, ktorý môžete venovať svojej rodine, záľubám či koníčkom. Jednoducho povedané - všetko ide rýchlejšie a lepšie s dobre vybranými strojmi, preto je tu pre vás česká značka HECHT. 

Čo všetko Vám môžu záhradné stroje HECHT ponúknuť? 
Predovšetkým viac než štvrťstoročnú tradíciu, chytré riešenia a vysokú kvalitu!

Tipy na jar

S prevzdušňovačom (alebo vertikutátorom) HECHT dosiahnete dokonalý vzhľad trávnika. Prevzdušňovač svojou sadou nožov rozruší nepriepustnú vrstvu tvorenú z nečistôt a zbytkov po kosení. Trávnik potom môže dobre rásť a jeho korene majú dostatočný prísun vzduchu, živín a vlahy. 

Okrem toho prevdzušňovač vyčeše machy a prereže mladé výhonky, čo bude mať za následok zhustnutie trávnika. Jeho použitie je najvhodnejšie práve teraz - na začiatku jari a druhý krát začiatkom jesene. Ak si navyše vyberiete prevdzušňovač vybavený drôtikovým (pružinovým) valcom, môžete ho behom roku kedykoľvek použiť na odstraňovanie nečistôt a machu z trávnika. 

Kultivátor (alebo rotavátor) HECHT využijete nielen na jar, ale po celý rok, podľa toho, ktorá plodina sa sadí. Tento výkonný pomocník vám ušetrí pravidelnú drinu pri obrábaní záhonov. Dá sa povedať, že prácu urobí za vás. Nožové ústrojenstvo kultivátora v pôde rýchlo rotuje a tým ju rýchlo rozrušuje do hĺbky asi 18-20 centimetrov. Umožňuje tak bezproblémový prístup vzduchu do pôdy. Môžete ho tiež využiť k premiešaniu pôdy s kompostom alebo hnojivom. 

Za zmienku určite stojí aj to, že niektoré modely kultivátorov ponúkajú rozšírenie o vyorávač zemiakov, lopatkové či pojazdové kolesá, pluh, oborávač alebo ich môžete dokonca prestavať na jednoosý traktor. 

Krovinorez HECHT vám uľahčí prácu ako pri klasickom kosení rovných trávnikov, tak pri kosení plôch v ťažko prístupnom teréne alebo na miestach s vysokým porastom. Krovinorez vám pomôže aj pri likvidácii menších náletových drevín. Výhodou je ich nízka hmotnosť a možnosť nasadenia kotúča či oceľového noža namiesto strunovej hlavy

V ponuke záhradných strojov HECHT nájdete tiež vyžínače, ktoré využijete pre presné dokosenie zbytkov trávy na horšie dostupných miestach, kam by ste sa s kosačkou len ťažko dostávali. Vyžínače sú ľahké a jednoducho sa s nimi manipuluje. Ďalej pre vás máme plotostrihy, ktoré oceníte pri strihaní živých plotov a kríčkov a v neposlednej rade kosačky či traktory HECHT, ktoré určite nemusíme viac predstavovať. 

Urobte si radosť

Vyššie sme pre vás vybrali niečo pre jarnú inšpiráciu, ako si urobiť radosť a zároveň uľahčiť prácu. To zďaleka nie je všetko, čo vám môžeme ponúknuť. Kompletnú ponuku produktov HECHT od záhradných strojov cez dielenské náradie, elektrobicykle, e-skútre, grily, bazény alebo záhradný nábytok nájdete tu, na našom eshope hecht.sk.

Sme tu pre Vás v každom období, prajeme Vám peknú jar :)

Váš HECHT - špecialista na záhradu. 

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.