Zobraziť kategórie

V Czech Samurais tíme otestovali na Dakare 76-dielnu sadu náradia HECHT 2076

22. 06. 2024

Pracovné náradie je súčasťou životov mechanikov, ale aj jazdcov, aspoň v priebehu najnáročnejšej Rally sveta Rally Dakar - tak to proste je. Či už mechanici lezú po kolenách v depe, zvárajú plechy, alebo sa hrabú po lakte v motore. Pracovné náradie je každodenným parťákom.

Na náradie sa musia spoľahnúť či už v depe alebo v samotnom závode.

V Czech samurais tíme otestovali 76-dielnu sadu v kufríku HECHT 2076. Štandardné vybavenie: Sada skrutkovačov, rukoväť skrutkovača, kombinované kliešte, štiepacie kliešte, sada bitov, magnetický držiak bitov, račňa, sada stranových kľúčov, sada nástrčných hlavíc, kardanový kĺb, račňový adaptér, adaptér skrutkovač, t-vratidlo, hlavica na zapaľovacie sviečky, plastový kufor. Proste všetko, čo potrebujete v garáži, dielni, alebo na Dakare, pekne pohromade. 

"Tak ako pretekárky kladú dôraz na závodné oblečenie, tak dbám aj na náradie. A to mi zaistila na Dakare 2022 práve firma HECHT. Sadu ručného náradia sme dennodenne využívali v depe, kde mechanici pracovali vo dne v noci na našom závodnom špeciále Suzuki Samurai, ale tiež na doprovodnom aute Fiat Ducato. Neustále sa na niečom pracovalo, niečo sa opravovalo, či už to bola výmena motora, alebo napríklad oprava dobíjania na doprovodke. Najhroznejšie však bolo keď sme sa v púšti snažili oživiť zapečený motor, tam som mala častokrát chuť hodiť náradie do piesku. Nie kvôli kvalite náradia, ale bezmocnosti, že motor uprostred rozpálenej púšte proste nešiel opraviť. V jednotlivých etapách sme na náradie pri práci kládli oveľa väčší dôraz než kedykoľvek skôr. Boli sme pod neustálym pracovným tlakom a aj najmenšie zaváhanie mohlo byť fatálne. Každý úsek dňa kládol na náradie iné nároky - a to Hecht kufrík zvládol bez zaváhaní! Kompaktný, ale zároveň v ňom nechýbali podstatné veci. Áno aj my sme bojovali s váhou a miestom, preto sa nám páčila kompatibilita kufra. Za nás sa jedná o dobrú voľbu v pomere ceny a kvality." - Ollie Roučková, pilotka Czech Samurais teamu - Dakar 2022. 

Foto: Petr Šedivý

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.