Zobraziť kategórie

Sme jednotkou v predaji elektrických motocyklov v SR

31. 03. 2023

Elektrické motocykle HECHT si dlhodobo držia prvé miesto v počte predaných motocyklov na slovenskom trhu. Podľa informácií Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky bolo v roku 2022 na Slovensku registrovaných celkovo 164 nových elektrických motocyklov kategórie L1 a L2, z čoho 129 boli práve motocykle značky HECHT. Značka HECHT si teda opäť odhryzla bezmála 79% z celkovo predaných elektrických motocyklov na slovenskom trhu, čím sa umiestnila na prvom mieste.

Potešujúci je aj fakt, že na prvom mieste sme sa umiestnili aj v predaji motocyklov kategórie L1 bez ohľadu na typ pohonu. Tu bolo z celkového počtu registrovaných 291 motocyklov až 115 značky HECHT. 

Je teda zrejmé, že elektrické motocykle si už našli svojich priaznivcov a na cestách sa s nimi budeme stretávať stále častejšie. Nakoniec, nie je sa čomu diviť. V porovnaní s klasickými motocyklami so spaľovacími motormi vyžadujú tie elektrické len minimálnu údržbu, jednoduchšie sa ovládajú a majú aj nižšie náklady na prevádzku, čo môže byť v dobe zdražovania energií a pohonných hmôt pre množstvo ľudí rozhodujúce. 

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.