Zobraziť kategórie

Sme č. 1 v predaji elektrických motocyklov v ČR!

22. 06. 2024

Tak ako u nás na Slovensku aj v Českej republike stúpa záujem o elektrické motocykle, a to predovšetkým elektrické skútre. Teší nás, že sieť predajní HECHT - špecialista na záhradu je na českom trhu s elektrickými motocyklami bezkonkurenčnou jednotkou. Každý piati vlani registrovaný motocykel bol v ČR značky HECHT. 

V roku 2020 tak z celkového množstva predaných motocyklov bolo 19% značky HECHT, podiel ďalších značiek bol 10% a menej. 

Ako uviedlo Centrum dopravního výzkumu (CDV), v minulom roku bolo v ČR predané celkom 1584 elektrických motocyklov, čo je o 30% viac než v roku 2019. V súčasnosti je v Česku registrovaných 5091 elektrických motocyklov. 

Riaditeľ Centra dopravního výzkumu Ing. Jindřich Frič, Ph.D., k tomu uviedol: "„Zajímavé je se podívat na vývoj registrací v čase. Na začátku uplynulé dekády to vypadalo na vzrůstající trend, který se však v roce 2012 zastavil. Některé společnosti se tehdy od motocyklů přesunuly k elektrokolům. Od roku 2016 pak lze v tomto segmentu vozidel pozorovat každoroční růst.“

Celú tlačovú CDV správu nájdete TU

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.