Zobraziť kategórie

Ollie Roučková na Dakar 2023 tretia!

21. 07. 2024

Väčšinu ľudí by sotva napadlo zo žihľavy na vrakovisku vytiahnuť hromadu šrotu, pustiť sa do náročných oprav a úprav a následne sa vydať na jeden z najnáročnejších závodov planéty - Rallye Dakar. Množstvo pretekárov považuje za úspech, keď sa im podarí prejsť všetky etapy a dorazia úspešne do cieľa. To samozrejme znamená nielen zručného vodiča a schopného navigátora, nemenej dôležitý je ale aj tím šikovných mechanikov, ktorí zvládnu medzi jednotlivými etapami uskutočňovať priebežne všemožné opravy. Preto sme radi, že sme mohli prispieť aspoň tým, že sme ich vybavili našim náradím značky HECHT. 

Keď česká pretekárka Ollie Roučková vlani vyrazila na Dakar, dúfala, že závod dokáže dokončiť, čo sa jej splnilo. O to väčšiu radosť prinieslo 3. miesto v kategórii H0 na Dakar 2023 a 51. miesto v absolútnom poradí.

Dakar 2023 bol rozdelený na 13 etáp, medzi ktorými mali pretekári sotva 5 hodín spánku a mechanici mohli tento čas využiť na najnutnejšie opravy a údržbu. Behom závodu bolo nutné celkom 6x vykopať auto z piesku, 2x ho vyprosťovali na lane. O fyzickej náročnosti svedčí aj fakt, že Ollie za závod stratila 4 kg na váhe.

Gratulujeme!

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.