Zobraziť kategórie

HECHT COMPOS XL - do mesta aj na výlety

22. 06. 2024

Extrémne široké kolesá nie sú len dizajnovým prvkom. Iste, ak pôjdete na bicykli s ohromnými pneumatikami, každý sa za vami obzrie, avšak výhodu takýchto kolies oceníte až v teréne.

Kolesá sa širokými pneumatikami bývajú označované tiež ako fatbike alebo snowbike. Cyklistickí nadšenci hľadali spôsob, ako sa vyblázniť v piesočných dunách a na zasnežených pláňach, a tak vznikol prvý bicykel s extrémne širokými pneu. Takáto pneumatika sa menej borí v mäkkom teréne, lepšie kopíruje nerovnosti, ako sú napríklad kamene, korene ...

Novinkou pre leto 2019 je elektrobicykel HECHT COMPOS XL, ktoré v sebe trochu netradične snúbi výhody mestského kolesá s možnosťou pohybu aj v obtiažnejšom teréne. COMPOS XL je vybavený skladacím rámom, v meste ho preto ľahko zložíte aj do menšieho výťahu. Rovnako ľahko ho zložíte do kufra auta a môžete vyraziť na výlety. Ohromné ​​pneumatiky v meste oceníte pri jazde cez výmole, kanály a obrubníky. V prírode potom vďaka širokým pneumatikám ľahko prejdete aj terén, kde sa klasické koleso okamžite zaborí. COMPOS XL si ľahko zbalíte na hory i za slnkom. V zime v snehu, v lete po pláži aj v piesočných dunách. Komfort jazdy zvyšuje predná odpružená vidlica a prehadzovačka Shimano. Bezpečnosť zaistia kvalitné kotúčové brzdy Tektro. A predovšetkým sa nezapotíte ani pri jazde do kopca. Pri šliapaní vám bude pomáhať 250W motor napájaný z lítiového akumulátora 36 V / 10,4 Ah, s ktorým na jedno nabitie prejdete až 60 km.

 

viac informácií

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.