Zobraziť kategórie

HECHT 5126 - hoverboard

21. 07. 2024

Pre tohtoročnú sezónu sme pre vás pripravili novinku - hoverboard HECHT 5126. Je dodávaný hneď v troch farebných prevedeniach. Hoverboard sa ovláda ľahko jednoduchým prenášaním váhy, možno sa ho naučiť ovládať počas 20 minút. Poháňaný je dvojicou 250 W elektromotorov (každé z oboch kôl má vlastný motor). Jeho nosnosť je 120 kg, na jedno nabitie je možné prejsť až 20 km a pohybuje sa rýchlosťou až 10 km/h. Pritom plne nabitý je za 1-2 hodiny.

Hoverboard si spočiatku našiel veľa priaznivcov predovšetkým v zámorí, teraz sa aj u nás stáva stále obľúbenejším ľahkým dopravným prostriedkom predovšetkým v mestách. Ľahko ho vezmete do električky, autobusu alebo metra a od stanice potom môžete dôjsť napríklad do kancelárie alebo školy.

Na internete ho môžete nájsť pod rôznymi názvami, napríklad kolonožka, gyroskúter, dvojkolka, mini segway. Umožní športové vyžitie, dá sa použiť aj ako ľahko prenosný dopravný prostriedok. Pokiaľ neprekročíte rýchlosť chôdze (5-7 km / h), z pohľadu zákona sa nejedná o motorové, ani nemotorové vozidlo a jazdec na hoverboard je teda v podstate považovaný za chodca. Na hoverboard teda môžete jazdiť po chodníku, po kraji vozovky a vlastne všade, kde sa smie chodec pohybovať. Je však potrebné dávať pozor na mestské vyhlášky (napríklad v Prahe), kde sú niektoré elektrické prepravníky vo vybraných uliciach a peších zónach vyhláškou zakázané.

 

viac informácií

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.