Zobraziť kategórie

Ako prežiť letné horúčavy?

17. 07. 2024

Letné horúčavy sú opäť tu a mnoho z nás začína riešiť spôsob, ako si aspoň doma od úmornej horúčavy trochu uľaviť. V niektorých prípadoch postačí obyčajný ventilátor, ten by ale nemal byť príliš hlučný, mal by byť bezpečný, aby jeho lopatky nemohli nikoho poraniť. Ak navyše nepôsobí v interiéri ako nevkusné mechanické monštrum, je to tiež veľké plus. To všetko spĺňajú moderné stĺpové ventilátory.

Ak je navyše potreba vzduch ochladiť, môžete voliť ochladzovač vzduchu, prípadne mobilnú klimatizáciu, u tej je však potrebné počítať s tým, že teplo bude treba niekam odvádzať.

Pre tohtoročné leto sme pre vás pripravili niekoľko noviniek, ktoré vám pomôžu prežiť horúce dni. Vyberať môžete napríklad zo stĺpových ventilátorov, kde základný typ má tri rýchlosti prúdenia vzduchu a možnosť automatického otáčania do strán tak, aby rozhýbal vzduch v celej miestnosti. Vyššie modely sú potom doplnené o diaľkový ovládač, funkciu časovača, nočný režim, alebo ionizátor vzduchu. A práve vďaka ionizátoru sa aj horúci vzduch stáva znesiteľnejším, lepšie sa dýcha, znižuje sa pocit únavy, a dokonca prospieva zdraviu.

Ochladzovače vzduchu potom pôsobia podobne ako ventilátor, avšak vďaka vodnej náplni dokážu vzduch čiastočne ochladiť a zvlhčiť. Základný model opäť umožní tri rýchlosti ventilácie, vyššie modely sú potom opäť rozšírené o diaľkové ovládanie, časovač alebo ionizátor.

Mobilné klimatizácie potom pre ochladenie využívajú podobný princíp ako chladnička. Zo vzduchu odoberajú teplo, ktoré je odvádzané hadicou von. Hadica sa najčastejšie jednoducho pomocou príslušenstva inštaluje do pootvoreného okna, kadiaľ je teplo vyfukované. Klimatizácie sú dodávané s diaľkovým ovládaním a odvetrávacou hadicou. Model HECHT 3909 je naviac vybavený uhlíkovým filtrom, antibakteriálnou nádržou na vodu, časovačom a funkciou nočný režim.

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.