Kompresory

Kompresor je dnes celkom bežnou súčasťou mnohých domácich dielní, malých prevádzok, alebo garáží. Výhody obstarania vlastného kompresora sú zrejmé. Jednoduchým príkladom bežného využitia kompresora môže byť pravidelná kontrola stavu pneumatík vrátane dohustenia na správnu hodnotu tlaku. Kompresor je veľmi pohodlnou náhradou za zlé podmienky na mnohých čerpacích staniciach, kde za chýbajúce koncovky, sú vyžadované zálohy a zákazník odchádza so znečistenými rukami aj odevom. Tieto faktory zákazníka od správneho hustenia odrádzajú a údržbu odkladajú. Pritom podhustené, alebo naopak príliš nahustené pneumatiky môžu byť pri jazde nebezpečné. Nesprávne hodnoty hustenia zároveň podstatne zvyšujú opotrebenie pneumatík a znižuje ich priľnavosť k vozovke. Vďaka vlastnému kompresoru máte kedykoľvek možnosť rýchlej kontroly a komfortného hustenia pneumatík v domácich podmienkach. Rovnako tak kompresor využijete pri hustení tlakových nádob domácich vodární, bicyklov, pneumatík motocyklov, vozíkov, hračiek, striekacích pištolí, ale aj na pohon pneumatického náradia. Ako, ale vybrať správny kompresor?

Malé kompresory napájané 12 V napätím zo zásuvky zapaľovača automobilu majú veľkú výhodu, že ich môžete voziť v aute neustále so sebou. Pre hustenie pneumatík svojím výkonom bohato postačujú, ale dosah použitia v okolí automobile je obmedzený dĺžkou napájacieho kábla.

Kompresory bez zásobníka vzduchu, tzv. vzdušníku plne postačujú pre priame hustenie pneumatík, hračiek, ale napríklad aj hustenie väčšiny tlakových nádob domácich vodární. Sú ľahké, ľahko prenosné a dajú sa ľahko použiť kdekoľvek v dosahu elektrickej zásuvky.

Ak chcete využiť kompresor aj pre ďalšiu náročnejšiu prácu, ako je napríklad pohon niektorých pneumatických nástrojov, je vhodné zvoliť kompresor so zásobníkom vzduchu. Po natlakovaní zásobníka kompresor motor automaticky vypne a spustí sa opäť vo chvíli, keď tlak v nádobe klesne pod nastavenú hodnotu. Pri práci je tak neustále k dispozícii dostatočná zásoba stlačeného vzduchu, bez toho aby motor kompresora stále bežal.


Zoradiť
8 položiek


8 položiek
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a na analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s týmto súhlasíte. Ďalšie informácie.

Rozumiem