Kutil v byte: Ako si vybaviť malú dielňu

27. 02. 2023

Kutil v byte: Ako si vybaviť malú dielňu

Ak ste kutil a bývate v byte s obmedzeným priestorom, nemusíte sa vzdať svojich projektov. Aj v malej dielni môžete vytvoriť praktické výrobky, ktoré zútulnia váš domov. Pre úspešné kutenie v byte je najdôležitejšie správne vybavenie.

Ak chcete vytvárať vlastné projekty aj v malom byte, je najdôležitejšie správne vybavenie, ktoré nezaberie moc miesta a kedykoľvek ho jednoducho odpracete. Začnite s kladivom, kombinovanými kliešťami, skrutkovačmi rôznych veľkosti a sadou kľúčov. Tieto základné nástroje by mali byť k dispozícii v každej domácnosti. Ak chcete ušetriť miesto, zaobstarajte si celú sadu náradia v kufríku. Nezabudnite aj na zvinovací meter alebo skladací meter, určite sa hodí aj malá vodováha.

Nevyhnutným nástrojom v každej dielni je vŕtačka s príklepom. Odporúčame zaobstarať si akumulátorovú vŕtačku, ktorú môžete použiť aj tam, kde nie je dostupný elektrický prúd. Zvážte tiež zaobstaranie vŕtačky, ktorej akumulátor sa bude dať použiť aj na napájanie ďalšieho náradia, ako je napríklad píla, búracie kladivo, kompresor, svetlo. Ušetríte tak nielen miesto, ale aj peniaze, pretože nebudete musieť kupovať ďalšie akumulátory.

Ďalším praktickým typom pre úsporu miesta je vybaviť skladacím pracovným stolom, ktorý môžete kedykoľvek zložiť a uložiť do skrine alebo za dvere, takže nezaberá zbytočne miesto v byte. Určite je úplne nevhodné kutiť čokoľvek na kuchynskom stole.

Pamätajte však na to,  že ak budete pracovať s hlučným náradím, môžete rušiť susedov, a preto by ste mali dbať aj na dodržanie nočného kľudu. 

 

Prišiel Vám článok zaujímavý?
Zdieľajte ho ďalej.
Mohlo by Vás tiež zaujímať