HECHT 9554 SE - benzínová snežná fréza

Dvojstupňová benzínová fréza s pojazdom. Elektrický štartér. Motor Hecht OHV, výkon 5,5 HP. Záber (š) 54 cm (v) 51 cm. Odhadzovacia vzdialenosť 11 m. 190 ° nastavenie komína. Hmotnosť 52 kg.
Naše cena s DPH:
469,90 €
Naše cena bez DPH:
391,58 €
Dostupnosť:
Nie je skladom
Výrobca:
Hecht
Kód tovaru:
HECHT9554SE
Záruka:
2 roky

ksParametre

Parameter Popis
motor 4-taktný, Hecht OHV
hmotnosť (kg) 59,5
pojazd áno, 4 rýchlosti vpred, 1 vzad
výkon (HP) 4,3
max. odhadz. vzdialenosť (m) 11
šírka záberu (cm) 54
nastavenie komína 190°
vyhrievané rukoväte nie

Popis tovaru

HECHT 9554 SE je dvojstupňová benzínová fréza s pojazdom, ktorá je poháňaná 4 taktným motorom HECHT OHV s výkonom 5,5 HP so zdvihovým objemom 163 cm3. Pre ľahký štart v nízkych teplotách je karburátor vybavený sytičom a ručnou pumpou pre nástrek paliva (primerom). Fréza je vybavená elektrickým štartérom, štartér je napájaný z bežnej elektrickej siete. Pri stratovaní stačí stroj pripojiť do bežnej zásuvky 230 V / 50 Hz a stlačiť tlačidlo štartéra. Studený motor je tak možné ľahko naštartovať bez námahy. Po naštartovaní sa fréza od siete odpojí a môžete začať pracovať. Zahriaty motor už potom možno neskôr ľahko štartovať pomocou klasického tiahla. Vďaka tomu, že je frézu možné štartovať zo siete odpadá problém spojený s akumulátorom trpiacim mrazom.

Robustný ozubený oceľový šnek je ukrytý v pevnom kryte (bunkri) z ocele a fréza si bez problémov poradí aj so zľadovateným snehom. Nože závitovky sú na hriadeli pripevnené pomocou strižných čapov. Ak by šnek narazil v snehu na nejakú ukrytú prekážku, napríklad kameň alebo obrubník, dôjde k odstrihnutiu čapov a slimák sa bezpečne zastaví. Tým sa zabráni poškodeniu prevodov a ďalších dôležitých častí frézy. Výmena samotných strihných čapov je otázkou malej chvíľky, kedy po ich výmene možno ihneď pokračovať v práci.

Prvý stupeň frézy rotujúci rýchlosťou až 100 otáčok za minútu sa pomocou oceľových zubov závitovky zahryzne i do zhutneného a zľadovateného snehu, ktorý tak odpracete oveľa rýchlejšie. Druhý stupeň frézy potom pomocou turbíny odhodí sneh až do vzdialenosti 11 metrov. Smer aj vzdialenosť odhodu môžete nastaviť pomocou komína v rozsahu 190 °. Pre zvýšenie bezpečnosti je komín vybavený aj vnútornou ochrannou pružnou mrežou, ktorá nijako nebráni plynulému odhadzovaniu snehu. Je určená pre ochranu obsluhy pred vážnym úrazom pri prípadnom nepozornom kontakte ruky s druhým stupňom frézy. Ak by došlo k upchatiu vyhadzovacieho komína, na vrchnej strane krytu (bunkra) je v držiaku praktická lopatka pre jeho uvoľnenie.

Pre prácu v skorých ranných a neskorých večerných hodinách je fréza vybavená aj svetlometom.

Pracovný záber tejto frézy je 54 cm a ľahko si poradí aj s 51 cm hlbokým snehom.

Aby sa pri odpratávaní snehu zamedzilo poškodeniu podložia (zámková dlažba a pod.), je kryt (bunker) po stranách vybavený nastaviteľnými klzákmi zo špeciálneho polyméru. Fréza opierajúca sa o tieto klzáky je preto veľmi šetrná na okrasné povrchy a dlažbám, na ktorých nezanecháva žiadne škrabance od kovu alebo stopy hrdze. Kovové časti frézy sa neobrusujú o povrch a tým sa podstatne zvyšuje jej životnosť. Opotrebované polymérové ??klzáky je možné kedykoľvek ľahko a rýchlo vymeniť, navyše sú obojstranné. Ak sa klzáky na spodnej strane obrúsia, stačí ich ľahko otočiť hornou, neobroušenou stranou smerom nadol. Zároveň je možné pomocou klzákov nastaviť aj výšku pohybu frézy nad povrchom.

Fréza je vybavená vlastným pojazdom. Radiacou pákou na paneli madla možno voliť medzi 4 rýchlosťami vpred a jednou rýchlosťou vzad. Jednoducho tak prispôsobíte rýchlosť pohybu frézy stavu a množstva odhazovaného snehu. Rolovanie je zabezpečené 13 x 4,1 - 6 "kolesami s pneumatikami s hrubým dezénom, ktoré zaistia veľmi dobrú trakciu. Na zľadovatenom povrchu možno kolesá doplniť snehovými reťazami, ktoré je možné zakúpiť zvlášť, ako voliteľné príslušenstvo.

Doporučené příslušenství

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a na analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s týmto súhlasíte. Ďalšie informácie.

Rozumiem