Zobraziť kategórie

HECHT 9334 SQ - benzínová snežná fréza

Dvojstupňová benzínová fréza s pojazdom. Motor Hecht OHV, výkon 9,9 HP. Pracovný záber 87 cm (š), 51 cm (v). El. štartovanie do siete, svetlo. Hmotnosť 127 kg. Celý popis

Cena s DPH 1 399.00 €

Cena bez DPH 1 165.83 €

Skladom - ihneď na odoslanie

+ -

Porovnať tovar

Výrobca: Hecht
Kód tovaru: HECHT9334SQ
Záruka: 24 mesiacov

Obrázok HECHT 9334 SQ - benzínová snežná fréza

Popis tovaru

Snehová fréza HECHT 9334 SQ je nadštandardne vybavený stroj, ktorý si hravo poradí s nečakanou snehovou nádielkou. Srdcom frézy je výkonný 9,9 HP štvortaktný OHV motor HECHT s objemom 375 cm3. Šírka záberu tejto frézy je úctyhodných 87 cm, pri výške záberu 51 cm. Oceľové nože chránené masívnom bunkrom si poradia aj so zhutneným a zľadovateným snehom. Ten je následne komínom odhodený až do vzdialenosti 15 m. Komín je možné pohodlne nastaviť z miesta obsluhy v rozsahu 190°.

Nože frézy sú upevnené na strihových skrutkách, ak by tak v snehu narazili na ukrytý kameň, betón alebo obrubník a boli tak náhle zastavené, dôjde k odstrihnutiu týchto skrutiek, čím sa zabráni poškodeniu prevodov alebo ďalších častí stroja. Výmena odstrihnutých skrutiek potom zaberie krátku chvíľku a takmer okamžite môžete pokračovať v práci.

U tejto frézy bol okrem vysokého výkonu kladený veľký dôraz aj na komfort obsluhy. Fréza je vybavená elektrickým štartérom. Štartovanie je vykonané pripojením do bežnej elektrickej zásuvky 230 V. Vďaka tomu odpadá problém s použitím akumulátorov v mrazivom počasí. Po naštartovaní stačí frézu odpojiť od siete a počas krátkych prestávok pri práci je možné ohriaty motor ľahko naštartovať pomocou klasického štartovacieho tiahla. Na hlavnom paneli nájdete dostupné všetky hlavné ovládacie prvky, ako je kľučka smeru vyhadzovania, radiaca páka, páka nastavenia vzdialenosti vyhadzovania, spínač LED svetlometu a spínač vyhrievania rukoväťou. Pákou na ľavom madle je spúšťaný šnek frézy, pákou na pravom madle je spúšťaný pojazd. Pod pravým madlom je potom umiestnená páčka uzávierky diferenciálu. Po stlačení tejto páčky je možné s frézou ľahko manévrovať pri zatáčaní, po jej uvoľnení stabilne zaberajú obe kolesá. Fréza je vybavená prevodovkou so šiestimi stupňami vpred a dvoma vzad. Rýchlosť jazdy tak ľahko prispôsobíte aktuálnemu stavu odhadzovaného snehu.

O pojazd frézy sa starajú veľké 16 x 6,5 - 6" kolesá s hlbokým dezénom pre ideálnu trakciu v extrémnych podmienkach. Hmotnosť frézy je 127 kg.

 

Výbava a funkcie frézy

Elektrický štartér

Snehová fréza je vybavená elektrickým štartérom. Frézu ľahko naštartujete pripojením k bežnej elektrickej sieti 230V / 50Hz pomocou vhodného predlžovacieho kábla. Vďaka tomu odpadá problém akumulátorov v mrazivom počasí a fréza má k dispozícii neobmedzený prísun energie pre štart. Pomocou stlačenia tlačidla štartéra ju uvediete do chodu. Akonáhle sa motor ohreje, môžete po krátkych pauzách pri práci štartovať štartovacou rukoväťou.

elektrický startér
Uzávěrka diferenciálu

Uzávierka diferenciálu

Pri bežnom použití frézy zaberajú obe kolesá súčasne. V spojení s kvalitnými pneumatikami s hrubým dezénom je tak dosiahnuté vysokej trakcie, čo fréze zaisťuje vynikajúcu priestupnosť terénom. Zároveň sa tým však znižuje manévrovanie frézy v zákrutách. Aby bola obsluha maximálne pohodlná a jednoduchá, pod pravým madlom je umiestnená páčka uzávierky diferenciálu. Jej stlačením otvorte uzávierku a s frézou sa manévruje veľmi ľahko. To vám umožní so strojom manipulovať aj na plochách so zložitou štruktúrou, ľahko môžete obchádzať prekážky, alebo sa s ňou otáčať.

Vyhrievané rukoväte

Snehová fréza je určená pre prácu v mrazivom počasí, jedným z predpokladov pre jej pohodlné a bezpečné použitie sú aj ruky, v ktorých mrazom nestrácate cit. Prepínačom na hlavnom paneli môžete zapnúť vyhrievanie rukovätí. Rukoväte potom ohrievajú ruky a vy môžete pohodlne pracovať aj v tých najmrazivejších podmienkach.

Vyhřívané rukojeti
Kluzáky

Nastaviteľné klzáky

Bunker frézy je po stranách vybavený nastaviteľnými klzákmi z odolného plastu. Vďaka tomu ľahšie kĺže po povrchu, nezanecháva na dlažbe škrabance, alebo hrdzu. Klzáky zároveň umožnia presne nastaviť výšku reznej hrany a nožov frézy. Na hladkom betónovom alebo asfaltovom povrchu a dlažbe môžete výšku znížiť tak, že je sneh dokonale odoberaný. Vyššie polohy potom využijete na nerovnom povrchu alebo štrku. Klzáky sú obojstranné, pokiaľ sa na jednej strane príliš opotrebuje, je možné ich obrátiť neopotrebovanou stranou dole, tým sa ich životnosť zdvojnásobí.

Strižné skrutky

Aj keď si vďaka vysokému výkonu a oceľovým nožom fréza ľahko poradí aj so zľadovateľým snehom, predmety ukryté v snehu by ju mohli poškodiť. Aj tá najopatrnejšie obsluha môže vo vysokom snehu naraziť na ukryté predmety. Nože slimáka sú preto k hnacej hriadeli pripevnené pomocou strižných skrutiek, ktoré fungujú ako poistka. Ak by sa nože náhle zarazili, skrutky sa prestrihnú a slimák sa na hriadeli zastaví, čím sa zabráni poškodeniu. Výmena skrutiek potom zaberie minútku a fréza môže okamžite pokračovať v práci.

Střižné šrouby
Střižné šrouby

Pracovný reflektor

V zimnom období sú dni kratšie, preto je predpoklad, že frézu budete používať za tmy v skorých ranných alebo neskorých popoludňajších hodinách. Preto je stroj vybavený výkonným LED reflektorom, ktorý vám spoľahlivo presvieti priestor pred frézou.

Ovládací panel

Aby bola práca s frézou jednoduchá, všetky hlavné ovládacie prvky sú ľahko dostupné na paneli riadidiel. Nájdete tu radiacu páku, nastavenie výšky - vzdialenosti vyhadzovania, kľukou na paneli môžete otáčať komínom o 190°, spínač reflektora a spínač vyhrievania rukoväte.

Ovládací panel

Komín výhozu

Veľký vyhadzovací komín

Aby mohla fréza spoľahlivo pracovať aj za tých najdrsnejších podmienok bez neustáleho upchávania, je vybavená veľkým a širokým, oceľovým komínom. Aj vďaka konštrukcii komína môže byť sneh odhodený až na vzdialenosť 15 m. Oceľová konštrukcia takisto zvyšuje bezpečnosť, ak by nože nabrali v snehu ukrytý predmet. Spodná časť komína je vnútri vybavená bezpečnostnou mriežkou. Tá je pohyblivá, tak že nevadí pri vyhadzovaní snehu, zároveň však zabráni vniknutiu ruky k nožom druhého stupňa, ak by obsluha nedodržala pokyny pre bezpečné použitie. Komín je úplne ovládaný pomocou prvkov na hlavnom paneli frézy. Otáčať možno v rozsahu 190°. Rovnako tak je možné priamo na paneli obsluhy diaľkovo ovládať vrchný deflektor, ktorý riadi dĺžku vyhadzovania.

 

(Údaje o výkonoch motorov sú namerané pri 3600 ot./min.-1. Tento výkon stroj pri bežnom použití nedosiahne. Pre úspešné porovnanie výkonu motora použite údaj o obsahu a type motora.)

Čítať viac

Parametre

motor 4-taktný, Hecht OHV
výkon (HP) 9,9
hmotnosť (kg) 127
pojazd áno, 6 rýchlostí vpred, 2 vzad
šírka záberu (cm) 87
vyhrievané rukoväte áno
max. odhadz. vzdialenosť (m) 15
nastavenie komína 190°
hladina akust. tlaku LpA (dB) 92,9
hladina akust. výkonu LwA (dB) A 107
Číst více


Súvisiaci tovar 8

Benzínová snežná fréza HECHT 9534 SQ

HECHT 9534 SQ - benzínová snežná fréza

Dvojstupňová benzínová fréza poháňaná 420 cm3 motorom. Výkon 15 HP. Záber 87 x 51 cm. Odhadzovacia vzdialenosť 15 m. Hmotnosť 146 kg.

1 599.00 € s DPH
Skladom v eshope
Doprava zadarmo
Obrázok

HECHT 9201 E - elektrická snežná fréza

Jednostupňová elektrická fréza bez pojazdu. Príkon 2000 W. Záber 43/51 cm. Hmotnosť 17 kg. Maximálny výkon odstránenia snehu 250 m3/hod.

159.99 € s DPH
Skladom v eshope Skladom na predajniach Doprava zadarmo
Obrázok

HECHT 9036 - jednostupňová benzínová fréza

Jednostupňová benzínová fréza bez pojazdu. Výkon 1,7 HP. Záber (Š) 36 cm, (V) 25 cm. Hmotnosť 23 kg. 4-taktný OHV motor.

199.99 € s DPH
Skladom v eshope Skladom na predajniach Doprava zadarmo
Obrázok

HECHT 9200 - elektrická snežná fréza

Jednostupňová elektrická fréza pre odstránenie snehu. Príkon 2000 W. Záber 40/50 x 25 cm. Hmotnosť 13,1 kg.

149.99 € s DPH
Skladom v eshope
Doprava zadarmo
Obrázok

HECHT 9161 - elektrická snežná fréza

Jednostupňová elektrická snežná fréza pre odstránenie snehu. Príkon 1600 W. Záber 40/45 cm. Výkon odstránenia snehu max. 200 m3/h. Hmotnosť 14,2 kg.

129.99 € s DPH
Skladom v eshope
Doprava zadarmo
Obrázok

HECHT 9013 - elektrická snežná fréza

Jednostupňová elektrická fréza bez pojazdu. Príkon 1300 W. Záber 36/43 cm. Hmotnosť 9,3 kg. Maximálny výkon odstránenia snehu 180 m3/hod.

99.99 € s DPH
Skladom v eshope
Doprava zadarmo
HECHT 9181 E - elektrická snežná fréza

HECHT 9181 E - elektrická snežná fréza

Jednostupňová elektrická fréza bez pojazdu. Príkon 1800 W. Záber 40/45 x 25cm. Hmotnosť 15,2 kg. Maximálny výkon odstránenia snehu 180 m3/hod.

147.99 € s DPH
Skladom v eshope
Doprava zadarmo
Obrázok

HECHT 9014 - elektrická snežná fréza

Jednostupňová elektrická fréza bez pojazdu. Príkon 1300 W. Záber 36/43 cm. Hmotnosť 11 kg. Maximálny výkon odstránenia snehu 180 m3/hod.

109.99 € s DPH
Skladom v eshope Skladom na predajniach Doprava zadarmo