HECHT 1821 2 in 1 - elektrický prevzdušňovač

Elektrický prevzdušňovač s príkonom 1800 W. Záber 36 cm. Hmotnosť 13 kg. Zberný kôš 50 l. Doporučená plocha 1200 m2. 18 oceľových nožov, valec s oceľovými pružinami.
Naše cena s DPH:
134,99 €
Naše cena bez DPH:
112,49 €
Dostupnosť:
Skladom
Výrobca:
Hecht
Kód tovaru:
HECHT18212IN1
Záruka:
2 roky

ksParametre

Parameter Popis
hmotnosť (kg) 13
príkon (W) 1800
doporučená plocha (m2) 1200
guličkové ložiská nie
skelet plastový
nastavenie hĺbky (mm) -12 až +10 mm
počet nožov 18, oceľové
záber (cm) 36
kôš (l) 50

Popis tovaru

Elektrický prevzdušňovač s príkonom 1800 W a šírkou záberu 36 cm , vybavený košom s obsahom 50 l . Prevzdušňovač je vybavený nožovým valcom s 18-timi oceľovými nožmi. Súčasťou dodávky je aj valec pružinového prevzdušňovača.

Nastavenie pracovnej hĺbky sa vykonáva centrálne v rozmedzí -12 až +10 mm. Skelet je zhotovený z plastu, čo napomáha zachovaniu jeho nízkej hmotnosti, ktorá je len 13 kg . Vďaka elektrickému motoru je u tohto stroja vyžadovaná iba minimálna údržba. Samozrejmosťou sú potom zabudované bezpečnostné prvky, ako bezpečnostný spínač či odľahčovač pnutia kábla umiestnený na rukoväti.

Zdravý trávnik potrebuje k svojmu rastu dostatok živín, vzduchu, vody a slnečného svetla. Pri pravidelnom kosení sa do trávnika však dostávajú zvyšky trávy, ktoré môžu vytvárať tletím nepriepustnú vrstvu. Táto vrstva nielen že bráni prístupu vzduchu a živín do pôdy, zároveň je ideálny pre rast húb a plesní, ktoré nie sú pre zdravý a pekný trávnik žiaduce. Preto je vhodné čas od času trávnik prerezať a prevzdušniť. Prerezávanie (vertikutácia) sa odporúča vykonávať 2x ročne, prvýkrát na jar, druhýkrát v jesennom období. Prerezávací valec z trávnika odstráni trávnu plsť, zvyšky rastlín a buriny a prereže vrchnú vrstvu zeminy. Tým sa zlepší príjem živín, vlahy a vzduchu a podporí sa tým hlbšie prekorenenia tráv. Zároveň dochádza k prerezaniu trávnych výbežkov, čím sa podporí tvorba nových výhonkov a trávnik tak hustne a omladzuje sa.

Prevzdušňovanie (aerifikácia) sa odporúča robiť po zvyšok sezóny. Šetrne rozruší zhutnenú pôdu, z trávy vyčeše zvyšky po kosení a iné nečistoty, tým odstráni nepriepustný pancier stariny a zlepší výmenu pôdnych plynov a príjem vlahy.


Doporučené příslušenství

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a na analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s týmto súhlasíte. Ďalšie informácie.

Rozumiem